rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Netanyahu ile Erdoğan’dan Twitter Düellosu: ‘İnsanlık Dersi mi İstiyorsun? 10 Emri Oku’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Gazze’deki protestolar sonrası İsrail askerlerinin 60’ın üzerinde Filistinliyi öldürmesi Türkiye’de büyük tepkilere neden oldu ve 3 jurnal inleme ilan edildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sosyal medya hesabından yazdığı mesajla İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya tepki gösterdi. Netanyahu’nun da Erdoğan’a Twitter’dan cevap vermesiyle birlikte ortaya neredeyse bir düello çıktı. s-c8c74710184fd3e7fbaa3d3fc85ab851c8ef9f Devlete Ait ziyaretler için İngiltere’de bulunan Erdoğan’ın Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamalarda “Gazze katliamının sorumlusu Trump ve Netanyahu’dur” açıklamasını yapmıştı.

‘Kendisine tavsiyem, bize ahlak vaazı vermesin’

Netanyahu da kendisine tepki gösteren Erdoğan’a yönelik attığı tweette “Erdoğan, Hamas’ın en büyük destekçilerinden biridir, dolayısıyla kendisi terör ve katliamdan şüphesiz çok iyi anlar. Kendisine tavsiyem, bize ahlak vaazı vermesin.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’dan cevap gecikmedi: “Netanyahu’nun ellerinde Filistinlilerin kanı var, suçlarını Türkiye’ye saldırarak saklayamaz”

İngiltere temaslarını sürdüren Erdoğan, Twitter hesabından İngilizce olarak paylaştığı mesajda “Netanyahu, 60 yılı aşkındır Birleşmiş Milletler (BM) kararlarını ihlal ederek savunmasız insanların topraklarını işgal eden bir apartheid (ırkçı) devletinin başbakanıdır. Netanyahu’nun ellerinde Filistinlilerin kanı var, suçlarını Türkiye’ye saldırarak saklayamaz. İnsanlık dersi istiyorsanız on emri okuyun.” dedi. Şiddet Had Safhada… Gazze’deki Protestolardan Objektiflere Yansıyan 21 Fotoğraf –

‘Tweet savaşlarını seviyorlar gibi’

İki liderin Twitter üzerinden yaptığı söz düellosu konusunda İsrail’in önemli gazetelerin Haaretz’in diplomasi muhabiri Noa Landau “Neredeyse bu tweet savaşlarını seviyorlar gibi” yorumunu yaptı.

Nitekim ardından Netanyahu, kendisine ‘ellerinde Filistinli kanı olan Apartheid lideri’ diyen Erdoğan’a Twitter’dan yanıt verdi. Ama bu kez İbranice yazdı

”Kuzey Kıbrıs’ın işgalini devam ettirmek için binlerce asker gönderen ve Suriye’yi işgal eden zat, kendimizi Hamas’ın girişimlerinden koruduğumuzda bize vaaz veremez. Elinde Türkiye’deki, Suriye’deki sayısız Kürt kurbanın kanları olan zat, bize askeri etikle ilgili nutuk atacak son kişidir.”

‘Hamas bir terör örgütü değil’

Peşinde Erdoğan yeniden İngilizce olarak Twitter’dan Netanyahu’ya yanıt verdi.”Netanyahu’ya haıtrlatma’ başlıklı mesajda Erdoğan “Hamas terör örgütü yok ve Filistinliler terörist değil. (Hamas) Filistin yurdunu işgalci bir güce karşısında savunan bir direniş hareketi. Dünya onlara zulmedenlere aleyhinde Filistinlilerle dayanışma içinde” ifadelerini kullandı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın