rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Netanyahu anlaşmayı askıya aldı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu BM ile İsrail arasında imzalanan göçmen anlaşmasını askıya aldı.

Netanyahu anlaşmanın imzalanmasından sadece saatler daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada ” Size karşı tekrar tekrar tedbirli oldum bilhassa de Tel Aviv’in güneyinde yaşamış vatandaşlara aleyhinde. Bu süre içerisinde anlaşmanın uygulanmasını askıya alıyorum. Yarın (bölgeden) temsilcilerle bir araya geldikten sonra gözden geçirilmesi için anlaşmayı her tarafta gündeme getireceğim” dedi.

ANLAŞMA GÖÇMENLERİ İSRAİL’DE TUTUYORDU

Anlaşmaya göre ülkedeki birçok Sudan ve Eritreli 37.000 Afrikalı göçmenden 16.250’si Batılı ülkelere gönderilerek tekrar yerleştirilecek, geri kalanların ise İsrail’de kalmalarına geçici de olsa müsade verilecekti.

İsrail’in sağcı hükümeti bir süredir göçmenleri hudut dışı etmesi yönünde milliyetçi seçmenden gelen baskının altındaydı. Anlaşmanın ardındaki sosyal medya ve geleneksel medyada mutabakatın iptal edilmesi yönünde yorumlar yapılmıştı.

Bir Takım İsrailliler Netanyahu’yy sol kesimin baskılarına teslim almak ve en fazla göçmenin bulunduğu yoksul güney Tel Aviv sakinlerine ihanet etmekle suçlamıştı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın