rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Sınıra dışarı giden sanatçılara ağır hakaret!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulunmak için Hatay’a giden ünlü isimlere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert tepki göstererek, “Afrin’de 52 şehidimiz var. 100’lerce yaralımız var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir güruh davul, zurna klarnet… Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, sen eğer yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç, diğer taraftan Yaylalar şiirini söyle” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun o sözleri:

 

 

…Bir ülkenin sanatçılar düşey ve onurlu durmak zorundadırlar. Dominant güce teslim olmazlar. Hakkı, hukuku ve adaleti savunurlar. Zalimden yana yok, mazlumdan yana söylev alırlar. Bir ülkenin sanatçılar diktatörün aleyhinde katiyen ve katiyen boyun eğmezler. Bir ülkenin sanatçıları asla ve asla kimseyi ötekileştirmezler. Savaşı değil, defalarca her ortamda barışı savunurlar. Eğer bir ülkede Cumhurbaşkanlığını işgal eden zat ettiği yemine sadık kalmıyorsa, namusuna ve şerefine sahip çıkmıyorsa ona usta sahip çıkamaz. Usta denen yurttaş, onun yanına senin ne işin var? Afrin’de 52 şehidimiz var. Yüzlerce yaralımız var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir grup güruh, davul, zurna, klarnet, şarkılar, türküler. Ben merak ediyorum bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, sen sen, eğer yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç dahası Yaylalar türküsünü söyle bakalım, gücün yetiyorsa ve etik kaldıysa. 

Afrin’e gittik, şehitler oldu metal yorgunluğunu ortadan kaldırdık. Bu cümleleri kullananlara ders verecek olanlar bu ülkenin kadınları. Şehidi veren, üzgün diyen sizsiniz. Sefasını süren o zat. Ona o sefayı yaşatmayacak olanlar da yine sizlersiniz….

Yorum bırakın