rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Mazeret Kıyafet: Mersin’de Çocukların 23 Nisan Gösterisi Yarıda Kesildi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Mersin’de bir ilkokuldaki 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında kız öğrencilerin kıyafetlerini uygun bulmayan okul yönetimi gösteriyi yarıda kesti. 

Durum, Kazanlı Mahallesi’ndeki Kazanlı İlkokulu’nda yaşandı.

s-c02ccdce01f3d663acda464e94e36a65c683af DHA’da bulunan habere göre İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yıldırım ile diğer ilgililerin izlediği 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları esnasında 3’ncü sınıf öğrencileri dans gösterilerini arzetmek üzere sahneye çıktı. Kısa süre sonra Mektep Müdürü Zülfikar Tekin, kürsüdeki görevlinin yanında giderek bir şeyler söyledi. Bu konuşmanın peşinde da bir anda müzik kesildi.

Gözyaşları içerisinde sahneden ayrılan çocukları aileleri avunma etmeye çalıştı.

Gözyaşları içerisinde sahneden ayrılan çocukları aileleri avunma etmeye çalıştı.Gözyaşları içerisinde sahneden ayrılan çocukları aileleri teselli etmeye çalıştı. Çocukların kıyafetleri nedeni ile gösterinin yarıda kesildiğini öğrenen veliler duruma karşı çıktı.

‘Elbiseler yerinde değildi’

s-8471de00d76d3d215b23f83b4c7c3ef2a82394İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yıldırım ise gösterinin yarıda kesilmesi talebinin bir takım vatandaşlar ve muhtarlardan geldiğini ileri sürerek, “O yaşta çocuklara ve eğitim ortamına uygun elbiseler değildi” dedi.

‘Çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş’

s-8006044f2771a885b352a7f81b6a927ea20419Eğitim-Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, yaşananların çok çarpıcı olduğunu ifade ederek, “3’ncü derslik öğrencilerinin elbisesini müstehcen görebilecek bir zihniyet o ilçede Ulusal Eğitim Müdürlüğü yapıyor. 23 Nisan kutlamalarında öğretmenler, sergilenecek gösteriye yerinde, çocuğun da tutku duyacağı kıyafetler seçer. Hiçbir olağan insanın aklına 3’ncü Sınıf düzeyi için müstehcenlik fikri gelmez. Fazla sarsıcı ve gerici bir müdahale ve maalesef çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş durumda” diye konuştu.

Kimi tepki gösterdi, kimi adalet verdi: Miniklerin yarıda kesilen 23 Nisan gösterisi sosyal medyanın gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın