rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Limon ve Portakal Kabuklarını Çöpe Atmayın

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Çünkü içinde ki meyvesi kadar kabukları da insanlara çok fazla yarar sağlıyor.Limon ve portakal kabuklarını hemen her alanda sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Kış mevsimi gelip çattığında bu tür meyveler daha ağırlıklı şekilde kullanılmaya başlanır. Hatta bol C vitamini deposu olduğundan dolayı soğuk algınlığı gibi istenmeyen sorunlara karşı da çözüm niteliğindedir. Hastalıklardan daha kısa süre içerisinde kurtulmanıza neden olur. Evlere limon ve portakal sürekli olarak girer. Sadece meyvelerini yemeden kabuklarını da artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Limon kabuğu ile kendinize limonlu el kremi yapmaya başlayabilrsiniz. Küçük küçük doğramaya başlayın ve içerisine de biraz zeytinyağı katın.  Oluşan bu karışımı cam kap içerisine alarak dondurmaya başlayabilirsiniz. Çatlayan ellerinize hazırlamış olduğunuz bu karışımı sürerek ellerinizin daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Cildinize son derece iyi gelecek kremi sürerek kullanmaya başlayabilrsiniz. Bu sebepten dolayı portakal olsun limon olsun kabuklarını kesinlikle çöpe atmamanız gerekir. Hatta kabuklarını bir tencereye alıp az bir miktar su koyarak odanızı daha meyvemsi kokuya büründüre bilirsiniz. Ortamda kötü kokunun alınması açısından da bu yola başvurmanız oldukça mantıklı olacaktır.Oda parfümü olarak da kullanmak isterseniz kullanabileceksiniz. 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın