rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Leap Motion 100$ civarında bir zengin realite kaskı tasarladı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Son dönemde trendi yükselen teknolojilerden birisi de varlıklı gerçeklik ya da arttırılmış realite diyebileceğimiz ve gerçek dünya üstüne sanal nesnelerin eklenmesi ile elde edilen konsept. Özellikle Microsoft’un katkısı ile manâlı bir safha kaydeden teknolojide ayrı projeler öne çıkıyor.

 
Project North Star özellikleri ve fiyatı

 

El hareketlerini çok başarılı bir şekilde algılayan sensörlerin arkasındaki ad olan Leap Motion, deneyimlerini bir zengin realite kaskında birleştirmeye karar vermiş ve ortaya Project North Star çıkmış. Diğer Taraftan fiyatı da epeyce çekici.

 

Keza Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Project North Star rakipleri gibi bütün donanımlı bir kask yok. Örneğin oda kavrama, çevre ile etkileşim veya egemen donanım gibi özellikleri yok. Tek iddiası el hareketlerinizi en realist şekliyle sanal realite ortamına uyarlamak. Yani biraz daha bireysel kullanıma yönelik.

 

Kas içerisinde iki adet 3.5 inçlik LCD ekran 1600×1440 piksel çözünürlük sunuyor. Bu sistem kullanıcıya 95 derece yüksekliğinde ve 70 derece genişliğinde bir görüş açısı sunuyor. Üstteki kısımdaki sensörler de 180 derece yatay ve düşey el hareketlerini algılayabiliyor.

 

Kaskın piyasaya çıktığında fiyatının 100$ civarında olması bekleniyor. Kesinlikle Leap Motion imalatçı tarafında değil. Tasarımı ve yazılımı lisanslayarak konseptin hakiki hayata geçmesine muavin olacak. Bu bakımdan ilk ürünleri ne zaman göreceğimiz bilinmiyor.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın