rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kaçkar Dağları Milli Parkı – Ulaşım

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rize’nin en ünlü seyahat yerleri arasında yer alan ve doğasıyla eşsiz olan Kaçkar Dağlarını  her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor. Geniş bir alanda yayılan Kaçkar Dağları içerisinde bulundurduğu milli park ile bir yaşam merkezi haline geldi. Doğa ile iç içe olmak isteyenlerin sık sık uğradığı ve uğraması gerektiği bölgelerden biri olan Kaçkar Dağları içerisinde pek çok doğa harikasını da beraberinde bulundurmakta. En yüksek seviyesi 3500 metreye kadar ulaşan Kaçkar Dağları Milli Parkı bu alanda Türkiye’nin en yüksek dağları listesinde yerini alıyor. Peki Kaçkar dağlarına ulaşım nasıl sağlanır ? Neler görülebilir ? nereler ziyaret edilmeli ? Detaylarıyla Rize’nin merkezlerinden Kaçkar Dağları.

Kaçkar Dağları Ulaşım

Kaçkar Dağlarına ulaşım bir bölgede zorlu olabilmekte. Milli park yapılmasıyla kolaylaşan bir ulaşım merkezi haline gelse de dağların bazı bölgelerine gitmek için engebeli alanlardan geçmek gerekiyor. Genel olarak araçlarla ulaşım sağlanırken bu alanda Artvin ve Rize şehirlerinin  sınırlarında yer almaktadır. Kaçkar Dağlarına ulaşmak isteyenler içn gezi tur otobüsleri veya kişisel araçlarla Rize / Merkez konumundan 1 saat içerisinde ulaşım sağlanabilir. Bununla birlikte eşsiz ve büyüleyici manzarası, şelalesi, köprüleri ve pek çok mimarisiyle ilgi çekmeyi başaran yerler arasında bulunmakta.

Kaçkar Dağları Ulaşım

Kaçkar Dağları Milli Parkı Özellikleri

Dünya listelerinde en yüksek konumu 3927 metre olarak bilinen Kaçkar Dağları içerisinde göl , şelale, nehir bulunduran bir bölge. Geniş bir alanda yayılım gösteren Kaçkar Dağları milli parkı bu alanda pek çok kişiye hizmet sağlamakta. Bu alanda pek çok aktivitenin yapılmasının mümkün olduğu Kaçkar Dağları içerisinde doğa ile iç içe olmak mümkün. Genelde bu alanda kalacaklar için kamp yapma alternatifi de bulunuyor. Aynı şekilde Rİze dağ evleri de bu alanda konaklama için ideal bir seçim olabilir.

Bununla birlikte Kaçkar Dağları milli parkı içerisinde şelale, göl , göl parkı ve dağlar en önemli temsili arasında bulunmakta. Rize ve Artvin’in birleştirildiği alanlar arasında bulunan Kaçkar Dağları bu alanda pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın