rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Hafızayı Güçlendiren Besinler.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Süt ürünleri: İçerdiği yüksek protein ile vücut dokularının gelişmesine yardımcı olan süt ve süt ürünleri odaklanma ve hafızayı geliştirir. Büyümeyi ve gelişmeyi sağlayan süt, vücuda güç verir ve kemikleri sağlamlaştırır. Beyin için oldukça faydalıdır ve beynin ihtiyacı olan enerjiyi sağlar. Görme yeteneğini korumada faydalıdır, içerdiği B vitamini hafızayı güçlendirir. E vitamini ise hücrelere zarar veren maddelere karşı savaşır ve bu maddeleri etkisiz hale getirir. Alzheimer’a karşı koruma sağlar.

Yumurta: A, B, B12, D vitaminleri içeren yumurta beynin hafıza ile ilgili bölümünün gelişmesinde etkin rol oynar.

Balık: Bedene güç ve enerji verir, zihin yorgunluğunu giderir. Yapısındaki demir sayesinde kan yapan balıktaki kalsiyum kemiklerin büyümesini sağlar ve özellikle çocukluk çağlarında gelişmeyi kolaylaştırır. Ayrıca balık etinde bulunan A vitamini gözlere kuvvet verir.


Karides: 
Beynin besini olan karides vücuda önemli yararı olan Omega 3 yağ asitleri sağlar. Dikkat süresini uzatır.

Çikolata: Sadece kokusuyla mutluluk hormonunu harekete geçiren çikolata, içinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanserle mücadelede etkin rol oynuyor. Aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı olan çikolata güçlü kemiklerin oluşmasını sağlıyor. İçerdiği potasyum sayesinde stresle mücadele eden çikolata, büyük miktarda bakır da içeriyor. Bakır ise vücudun demiri absorbe etmesine yardımcı olarak cilde, damarlara ve dokulara faydalı olmasını sağlıyor.

K vitamini zengin olan sebzeler: Brokoli, kuşkonmaz, ıspanak, kırmızı lahana gibi sebzeler içerdikleri zengin K vitamini nedeniyle beyin gücünü arttırır. Konsantrasyonun sağlanmasını kolaylaştıran bu sebzeler aynı zamanda hücre hasarını giderir. Alzheimer riskini azaltır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın