rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Gözler CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayında: Peki Kulislerde Kimin Adı Öne Geçti?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Partinin sözcüsü Tezcan, CHP’nin cumhurbaşkanı adayını 4 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda açıklayacaklarını duyurmuştu. 

Peki cumhurbaşkanlığı adaylığı için kimlerin adı geçiyor? Kulislerde kimin adı öne çıkıyor? 

‘Büyük bir şölen ile açıklayacağız’

‘Büyük bir şölen ile açıklayacağız’ ‘Büyük bir şölen ile açıklayacağız’ Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Tezcan, şunları söyledi:”Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye’de yeni dönemde yeni bir açılış olacak. Cumhurbaşkanı adayımızı cuma günü saat 10.00’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda büyük bir şölen ile açıklayacağız. Cuma gününü bekleyin. Daha erken veya daha geç değil. Uğurlu uğurlu olsun Türkiye için.”

Kulis: ‘Duyduğumuz bir ad, ekonomist, sakin bir profili var. Herkesi kucaklayacak’

s-054dd939c6517dcd6abcb43bae20c164a9338bCNN Türk’te yayınlanan Parametre programında konuşan Bağımsızlık yazarı Deniz Zeyrek, CHP’nin cumhurbaşkanı adayına ilişkin şöyle konuştu:”Kılıçdaroğlu’nun kafasında namzet net. Cuma günü o ismi açıklayacak. Duyduğumuz bir ad ama son günlerde ismi çıkan o iki isim değil. Duyulan bir ad ama gözde adaylardan biri değil. Kılıçdaroğlu’nun tarifine uyuyor. Sakin, ekonomist.” Zeyrek adayı ad vermeden şöyle tasvir etti: “Duyduğumuz bir ad, ekonomist, ağırbaşlı bir profili var. Herkesi kucaklayacak, AK Parti tabanından da oy alabilecek, Saadet Partisi tabanından da… İkinci tura kaldığında ikileme düşmenin önüne geçecek gibi görünüyor.”Programın sunucusu Ebru Ölümsüz’nin “Abdüllatif Şener mi?” sorusuna Zeyrek, “Ben isim vermiyorum, tarif ettim yalnızca. Bakalım izleyicilerimiz tahmin etmiş midir? Bugün yarın açıklanır zaten” yanıtını verdi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, öne çıkan isimlerden biri.

s-6b968b57e455841d0b7230e1dd1c9fa4beefeePartisinin genel başkanının aday olması gerektiği ifade eden İnce, kendisinin namzet gösterilmesiyle ilgili “Ben partimin yetkili organlarının kararına hürmet gösteririm” açıklamasını yapmıştı.

Abdullah Gül’ün muhtemel adaylığına ilişkin ilk ve en sert açıklama İnce’den gelmişti.

İtiraz, Tekzip ve Bir Isyan: CHP’den Peşi Sıra ‘Abdullah Gül’ Açıklaması Geldi –

Seçim kararının alındığı günden bu yana CHP’de en çok gündeme gelen isimlerden biri de Yılmaz Büyükerşen.

s-58add1e550af358ab5b271824bcfd7ccef4a74 Kulislerde  Eskişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükerşen’in keza sağ hem de sol seçmenden oy alabileceği vurgulanıyor.

Kulislerde konuşulan bir öteki isim ise Kılıçdaroğlu’nun, ‘ekonomiyi iyi bilen, tartışma etmeyen bir isim olacak’ sözleri sonrası İlhan Kesici oldu.

s-3c7d9de75d938e9cc9d58bb997aadc81cea68b Uyruk Gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin namzet olması durumunda 24 Haziran’ın, 1994 seçimlerinin rövanşı olacağını açıklama etti. Kesici o dönem Huzur Partisi’nin adayı Tayyip Erdoğan’a karşı ANAP’tan namzet olmuş, Erdoğan’ın yüzde 25.1 oyunu karşı yüzde 22.1 oy alarak seçim yarışını kaybetmişti.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve sosyal medyada da ses getiren diğer isim: Bağımsızlık Demirtaş.

s-46943c342b1240523972257e2e5a2771fdd008Kemal Derviş kadar CHP’ye önerilen Demirtaş için ‘Çıldırtacak namzet’ ifadeleri kullanılsa da en büyük sorun parti tabanı göre öyle tanınmaması. Bomba Bahis: ‘CHP’nin Cumhurbaşkanlığı İçin Adaylarından Biri Prof. Dr. Bağımsızlık Demirtaş’ –

CHP kulislerinde, bir dönem Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanlığı görevlerini üstlenmiş Abdüllatif Şener adı da aday olarak geçiyor.

s-a97caa201d66a9d552796e696cd2f3238f9b73Kılıçdaroğlu’nun namzet tarifinde “Her kesimden oy alabilecek, her kesimi kucaklayabilecek” gibi tanımlar yapması ve tanımında “partili” vurgusunun olmaması da kulislerde Abdüllatif Şener’in adını öne çıkartıyor. Şener’in muhafazakarlardan da oy alabileceği konuşuluyor.Bağımsızlık yazarı Deniz Zeyrek’in kulislerden aktardığı bilgilere ve ad vermeden verdiği tarife tarafından, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği ismin Abdüllatif Şener olacağı düşünülüyor.Tabii bunlar kulislere yansıyan bilgiler, CHP’nin cumhurbaşkanı adayını  4 Mayıs Cuma günü daima birlikte öğreneceğiz.

Peki sizce CHP’nin adayı kim olacak?

Muharrem İnce
Abdüllatif Şener
İlhan Kesici
Yılmaz Büyükerşen
Özgürlük Demirtaş
Diğer

Sonucu Göster

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın