rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Fırtına Deresi – Rizede Gezilecek Yerler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rizede gezilecek en iyi yerleri arıyorsanız Fırtına Deresi bugün ki konumuz. Fırtına Deresi pek çok Türk dizilerinde de yerini almış ve Rize ile özdeşleşmiş bir yerdir. Burada ki iki mimari köprü de dikkat çekiyor. Küçük bir köyde yer alan bu bölgede sessiz ve sakin olmasıyla da bilinen nadir bölgelerden. Hem Rize’nin hem de Karadenizin en güzel yerleri arasına girmeyi başaran Fırtına Deresi nedir ? nasıl gidilir ? nasıl bir yerdir ? İşte detaylarıyla Fırtına Deresi !

Rize Fırtına Deresi Nerede ?

Rize’de yer alan Fırtına Deresi diğer adıyla Fırtına Vadisi Rize’nin Çamlıhemşin bölgesinde kalan ormanlık alanda bulunmakta. Rize’nin iç bölgelerinde yer alan bu bölgeye yoğunlukta oldukça düşük. Rize’de fırtına deresine gelmek isteyenler bu alanda Kaçkar Dağları üzerinden Fırtına Deresine ulaşabilir. Aynı zamanda burada tatil yapmak isteyenlerde olmakta. Zaman zaman kamp yapanların da bulunduğu Rize Vadisi doğayla iç içe olmak için önemli bölgelerden biridir. Önemli mimari yapılara sahip olan ve sakin bir bölge olarak bilinen Fırtına Vadisi günümüzde de güzelliğini koruyan nadir bölgeler arasında yer almakta.

Rize Fırtına Deresine ya da direkt olarak Fırtına Vadisine ulaşmak için merkezden 15 20 km iç bölgelere doğru uzaklaşmak gerekiyor. Ana yollarında bulunduğu bu bölgeye kolayca ulaşım sağlanmakta. Rize’nin gezilecek en iyi yerler listesinde de adı bulunan Fırtına Vadisi herkesin görmesi gereken yerler arasında yerini alıyor.

Rize Fırtına Deresi Nerede ?

Fırtına Vadisinde Kamp Yapmak

Fırtına Vadisinde kamp yapmak isteyenler içinde uygun olan bu alan sessiz ve şelalenin sesiyle de oldukça güzel bir deneyim yaşatmakta. İş yorgunluğu atmak isteyenlerin bu tür sessiz yerlere ihtiyacı olduğunu hemen hemen herkes bilmektedir. Rize’nin de en rahatlatıcı yerleri arasında bulunan Fırtına Vadisi doğa ile iç içe olanlar için harika bir kamp yapma yeri olarak bilinmekte. Kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz Fırtına Vadisinde kamp yapmanın yanı sıra pek çok aktivite de yapmak mümkün oluyor. Spor yapmak, Atlara binmek , dağ yürüyüşü yapmak ve pek çok aktiviteyi gerçekleştirme şansınızın bulunduğu Fırtına Vadisi sizleri bekliyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın