rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Parasetamol ya da ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza kuşkusuz aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız.

Yüksek ateş nasıl düşürülür, evde ateşi çökertmek için ne yapmalı, yüksek ateş evde nasıl düşürülür çeşitli nedenlerden nedeniyle çocukların ya da yetişkinlerin yüksek ateşe maruz kalması anında uygulamaları uzmanlarca tavsiye edilen yöntemleri sizlerle paylaştık. Genel Olarak kış ayları geldiği süre üşütme kaynaklı olarak çocuklar yüksek alev ile karşılaşmaktadır; fakat önemli bazı hastalıklar nedeniyle de yüksek alev meydana gelebiliyor.

Evde ateşi yıkmak için ne yapmalı?

Evde ateşi yıkmak için gerçekte yapacaklarınız fazla baskı şeyler değildir. Uzmanların tavsiye ettiği evde ateş düşürme yöntemlerini dürüst bir şekilde uyguladığınız süre kısa sürede ateşin düştüğünü, vücudun alışılagelmiş ısısına döndüğünü göreceksiniz.

Yüksek ateş çağırmak ceset ısısının normalin üstünde olması durumudur.Çocuğunuzun normal karoser ısısını, yaş, genel sıhhat, aktiviteleri, gün içindeki vakit ve giysileri etkilemektedir. Gövde ısısı sabahtan erken saatlerde daha düşük akşam üzeri ve akşam daha yüksek olup çalışma sonrası da hafif çoğalma göstermekte olduğunu unutmamak gerekir. Karoser ısısı genellikle, 38 derece üzerindeyse ateş olarak kabul edilmektedir.Yüksek ateş ateş ölçümünde kullanılan yönteme göre de başkalaşım göstermektedir. Doktorunuza ateşi nereden ölçtüğünüzü mutlaka söylemelisiniz.

Evde çocuğunuzun ateşini devirmek için yapmanız gereken şeyler şu şekilde sıralanabilir. Çocuğunuzun hafif giysiler giymiş olmasına dikkat etmelisiniz.Hem su, sulandırılmış meyve suları gibi sıvılar içmesi için teşvik etmelisiniz.Çocuğunuzun fazla hareket edip yorulmamasını sağlayın

Keza yüksek alev durumunda alev düşürücü verebilirsiniz; Parasetamol ya da ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza şüphesiz aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız. Ateş yükselmeye devam ediyorsa vücudunu ılık su ile ıslatılmış bir sünger veya el bezi ile silin. Su ciltten buharlaştıkça ateşin düşmesine takviye edecektir.Bu işlem için elbette soğuk su kullanmayın ya da soğuk duş yaptırmayın.bu çocukta üşüme ve titremeye yol açarak ateşin daha da yükselmesine neden olur.

Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın