rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erkeklerde Cinsel Sağlık Problemleri

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

 İki kişinin cinsel ilişki neticesinde birbirini tatmin etmek veya ödüllendirmek gibi nitelikleri kurabilmek için farklı bir durum görünebilir. Kişinin başka bir kişiyle cinsel açıdan yakın duyması kısa zamanda cinsel sorunlar yaşamanın önemli bir parçasını oluşturmaktadır.  Erkekler karşı cinse yönelik cinsel duygularını ifade etmek adına konuşarak çözüme ulaşmayı istemektedirler. Fakat tüm bu yolları denedikleri halde sertleşme ve benzeri durumların önüne geçemeyen erkekler, bu durumu nasıl muhafaza edebileceklerini araştırmaktadırlar. Bilindiği üzere erkeklerin en büyük sorunları arasında iktidarsızlık, yani sertleşme olarak ta anılan önemli bir durum bulunmaktadır. Bu durum tatmin edici boşalmayı dikkate bile almadan, tatmin edici bir cinsel birlikteliğin kanununu oluşturmaktadır. Bu durumda sertleşme konusunda korunma kabiliyetini kaybeder.

İktidarsızlık (Sertleşme) Neden Olur?

Bu durum her ne kadar erkekleri genel kapsama alsa da, aslında kişiden kişiye değişiklik gösteren ve birbirinden ayırt edici özellikleri barındırmaktadır. Nitekim her ne kadar farklılık olsa da erkeklerin genelinin ortalaması aşağıda gibi nedenlerden ötürü sertleşmeye maruz kaldığı apaçık ortada.

  • İş hayatındaki stres veya olumsuz durumlar
  • Aile problemleri ve stres altında kalma
  • Yüksek derecede alkol tüketimi veya buna bağlı olarak sigara ve uyuşturucu kullanma
  • Kan şekeri basıncının yüksek seviyede olması
  • Hormon bozuklukları
  • Sıklıkla olmasa da hormon yapılarının dengeyi kaybetmesi
  • Karşı cins ile sorunlar veya buna bağlı olarak ayrılmalar
  • Gerginlik
  • Eski zamandan kalma cinsel birliktelikte iktidarsızlık sorunu yaşama ve buna bağlı olarak kaygıların oluşması

Yukarıda bahsettiğimiz üzere bu tür sorunlardan ötürü ortaya farklı durumlar çıkıyor, nitekim bunlardan kurtulmakta kolay. Erkekler bu konuda sürekli stresli bir gidişat sergileyerek çözümü yokmuş gibi davranmakta. Oysaki tıp artık ilerlemiş bulunuyor ve bu tür sorunlara uzman doktorlar tarafından verilen tedavi yöntemleri ve bağlı olarak ilaç kullanımları sayesinde önüne geçilebiliyor. Ülkemizde iktidarsızlık üzerine şikayetçi olan erkek sayısı çok sayıda olmakta. Bunları göz önünde bulundurarak kendinize güveninizi arttırmanız lazım ve tedavi yöntemlerini denemeniz gerekiyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın