rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan’dan ‘McKinsey’ Açıklaması: ‘Gerek Yok, Biz Bize Yeteriz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışmanlık şirketi McKinsey konusunda “Tüm Bakan arkadaşlarıma, ‘Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız’ dedim. Hiç lüzum yok, biz bize yeteriz” dedi.

s-0ea19c3a3a4d0e2985d125780ccdb4c880284c Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Eliz Hotel’de düzenlenen AK Parti 27. İstişare ve Değer Biçme Toplantısı’nın başlangıç konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasında özet olarak şunları kaydetti:

“Her kriz beraberinde bir fazla fırsatı da getirir”

s-72572bd404f6f0d1a39f7e2834c459a920fdb6 “Türkiye tarihinin en büyük idareli saldırılarına maruz kalmasına karşın 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde denetim altına aldık. Döviz kurunun bir anda böyle bir büyüme göstermesini hesaplı sebeplerle izah muhtemel değildir. Ekonomide eksiklerimiz, sıkıntılarımız kesinlikle var. Seçimlerin hemencecik gerisinde zaten kolları sıvamış, ekonomik reformlar için hazırlıklara başlamıştır. Gerçeklerle yaşananlar arasında büyük orantısızlık var ama işin aşağı başka şeyler aramak durumunda kalıyoruz.  Her kriz beraberinde bir çok fırsatı da getirir.

“Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz”

s-36b0cdf04e3fee069d1d4924afe045f0d8f1ac Bizler ilk göreve geldiğimizde ülkemizin hali idareli olarak neydi hatırlayın. Ülkemizi fazla kısa sürede nereye getirdiğimizi unutmayın.  Bu işin çare yollarını da biliyoruz. Kısa zamanda bu işi toparladık ve yolumuza devam ediyoruz. Özel sektörümüzün bu krizi fırsata çevirecek maharete sahip olduğuna inanıyorum. 2 aydan daha sonra yeniden bir toparlama ve yükseliş dönemine girdiğimizi görüyorum. Bazıları krizi fırsata çevirmekle fırsatçılığı birbirine karıştırıyor. Milletime sesleniyorum. Bunun adı fırsatçılıktır. Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz, bunu böyle bilsinler.

“Kriz değil, manipülasyon var”

s-e2ee1832f40932932234607c1657ed897c122b Ana muhalefetin başındaki zat Filistin’den girip rotayı ekonomiye çevirdi. Kriz diyor. Türkiye’de bir defa kriz yok. Önce bir ekonomiyi öğren. Türkiye’de ekonomiyle alakalı bir manipülasyon var, manipülatif bir hareket var. Bununla bir fatura kesmeye çalışıyorlar, sen de bu faturanın aktörleri aralarında yerini alıyorsun. Türkiye’de ekonomik kriz değil, manipülasyon var. Bu konuda söyledikleri de gerçekte kendisinin meselenin ne değin dıişında olduğunu gösteriyor. Ya ne kadar zavallısın.

“Fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim”

s-4713ddaa3a46a4f695b22bc90a839b04204f30 Türkiye’nin bu dek kısa sürede bu değin büyük yatırımları hayata geçirmesini hala anlamayan birine anlatmayı söz israfı olarak görüyorum. Ulus özel ortaklığını Türkiye nasıl başardı bunu anlatın dediler G-20 Toplantısı’nda. Bu zat ücreti mukabil tutulmuş bir danışmanlık şirketi üzerinden aklı sıra bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Bütün  arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Lüzum yok, biz bize yeteriz. Bu zata yok lakin bu zatın hezeyanlarıyla aklı karışmış olan varsa izah etmek isterim. Evet, bir dönem Türkiye savunmadan tarıma her şeyini Amerika’ya teslim etmiştir. Türkiye bu felaketi tek parti CHP ve ulusal şefi İnönü döneminde yaşamıştır.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın