rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan Ekotürk Yayınında Konuştu: ‘Bahçeli ile Atacağımız Adımlar Var’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekotürk TV yayınında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Yerel seçimde ittifak konusu ile ilgili ‘Bahçeli ile atacağımız adımlar var’ diyen Erdoğan, görevlendirdiği isimlerin MHP ile görüşmeler yaptığını söyledi. 

‘Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız’

s-3b84f3762ef148c8c5e6b95b329da0f7d7be94 Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, MHP ile AKP arasındaki olası ittifak ile ilgili ‘Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız’ diyen Erdoğan, “Benim görevlendirdiğim arkadaşlar var, Sayın Bahçeli’nin görevlendirdiği arkadaşlar var, şimdi görüşmelerini yapıyorlar. bu arada bizim de Sayın Bahçeli ile bir araya gelmek suretiyle atacağımız adımlar var ama henüz maddi olarak ‘şu şöyle olacak, bu böyle olacak’ diye bir şey değil.” dedi.

‘İstanbul’un tarihi güzelliklerini koruyoruz’

s-40965fd06bc585209777fb2a24b528c61d0631 İstanbul’a olan ilgisinin hatırlatılması üstüne “İstanbul’un tarihi güzelliklerini koruyoruz ve istiyoruz ancak bunu daha da geliştirelim, artıralım ve bu tarihi dokunmaları elden kaybetmeyelim. Biz şu asıl kadar 5 bine yakın ülke genelinde vakıf eserlerimizi ayağa kaldırdık. Bunu niye yapıyoruz? Bunu yapmamızın sebebi, onlar varsa sen varsın. Geçmişi olmayanın geleceği olmaz, biz bunun için de o tarihi eserlerimize sahip çıktık, çıkıyoruz.” diyen Erdoğan, gezdiği şehirler içinde kendisine en fazla ilham veren şehirlerin başında Budapeşte’nin geldiğini söyledi.

‘Bu yıl 40 milyon turist gelme durumuyla aleyhinde karşıyayız’

s-a94608ba9295edb6b9ee48ac54f5f37b198389 İstanbul’un tarihi eserleri konusunda hassas olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, “Bu yıl mesela bizim 40 milyonun üzerinde bir turist gelme durumuyla karşı karşıyayız. Bunlar eğer siz bu doneleri ortaya koymazsanız böyle turist buraya çekemezsiniz. Bunlar var olduğu için bu kadar turisti çekebiliyoruz. az önce söylediğim yalnızca bu camilerimiz yıkılmayla aleyhinde karşıyaydı, Fatih Camii yıkılmayla karşı karşıyaydı ama bunları daima ele aldık, hamdolsun bu ayla getirdik.” dedi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın