rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Askerde Değişken Şekilde Hayatını Kaybeden Ömer Faruk Demirkol’un Annesi: ‘Oğlum Ölüme Sürüklendi’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki Fevzipaşa Jandarma Karakolu’nda nöbet tutuğu sırada iddiaya göre piyade tüfeğiyle intihar eden Ömer Faruk Demirkol toprağa verildi. Acılı anne Fatma Demirkol, oğlunun intihar ettiğine inanmıyor. Ömer’in komutanı kadar korkutma edildiğini bildiren Demirkol, “Oğlum ağır baskıyla ölüme sürüklendi. Ben bu olayı suikast olarak kabul ediyorum ve aydınlatılması için herkesi aklıselim olmaya çağırıyorum” dedi. Anne Demirkol davacı oldu.

s-ff23572097a5060c4c3825ea1313ab65c2cb21 Veysi ve Fatma Demirkol çiftinin 5 çocuğunun en büyüğü olan Ömer Faruk Demirkol, geçen 14 Ekim günü vatani görevini yaptığı Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki Fevzipaşa Jandarma Karakolu’nda nöbet tutuğu sırada, sözde, piyade tüfeğiyle intihar etti ve bir gün sonradan memleketi Şanlıurfa’da toprağa verildi.Ölümü kabullenmeyen anne Fatma Demirkol, ellerine kına yakarak gönderdiği oğlunun kefenle döndüğünü söyleyerek sürekli gözyaşı döküyor. Acılı anne, ölümünün aydınlatılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek istediklerini söyledi.

“Komutanı Ömer’i korkutma etti”

s-cf4364a295e208510caae32e318756853b04ee DHA’nın aktardığına tarafından, oğlunun en büyük hayalinin TSK’da kalmak olduğunu anlatan anne Fatma Demirkol, yaşadıklarını şöyle anlattı:“Oğlumun askerliğinin bitmesine 6 ay kalmıştı. Oğlum, Atatürk Üniversitesi’ni kazanınca tescil işlemleri için birliğinden 5 jurnal izin alarak Şanlıurfa’ya geldi. Ancak kayıt işlemleri uzun sürünce komutanını arayarak bilgilendirdi ve ardındaki hastaneden 10 gün rapor aldı. O raporun bitmesine 2 gün kala aradığı komutanı Ömer’i azarlayarak tehdit etti. Biz ise bu durumdan korkmaması için babasıyla birlikte Ömer’i sakinleştirerek 12 Ekim günü birliğine gönderdik.

“Oğlum intiharın günah olduğuna inanan biriydi”

s-439274bdeeac4166373aee0d411233ed3d9932 Ömer’in birliğine teslim olduktan sonra kendilerini arayıp kurtarmalarını istediğini aktaran Fatma Demirkol,”13 Ekim günü yanına gittik. Fakat oğlum gözyaşları içinde komutanının zorlama yaptığını söyleyerek kendisini kurtarmamızı istiyordu. Biz tekrar devlete güvenmesini söyleyerek oğlumuzu avuntu edip döndük fakat bir gün sonradan başka bir askerin yerine nöbet tutarken intihar ettiği söylenip, bize cenazesi gönderildi. Benim oğlum inançlı ve bununla beraber intiharın günah olduğunun haberdar bir kişiliğe sahiptir. Oğlum ağır baskıya ölüme sürüklendi. Ben bu olayı suikast olarak kabul ediyorum ve aydınlatılması için herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

“Şehitlik mertebesi verilsin”

s-1ed690056be4a0a974f84b000bebcdc4c5b15f Fatma Demirkol, acılarının dindirilmesi için intihar etmediğine inandığı oğluna şehitlik mertebesi verilmesini istediklerini de belirterek, “Ben devletten para, maaş istemiyorum sadece oğluma şehitlik mertebesini versinler. Oğlumun ölümüne intihar süsü verildi ve biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.Demirkol ailesi, oğullarının ağır baskıyla ölüme sürüklendiği iddiasıyla tayin yaptığı karakoldaki komutanlarından şikayetçi olduklarını da sözlerine ekledi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın