rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Elon Musk kolları sıvadı! Model 3’ün başına geçti

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Zeka çocuk Elon Musk, Tesla Model 3’ün üretim sürecini eski Apple yöneticisi Doug Field’dan devraldığını duyurdu.

Haberi her zamanki gibi Twitter hesabından duyuran Musk, Field’ın keza üretim hem de mühendislik süreçlerini yönetmek yerine, bundan böyle yalnızca Tesla’nın otomobil tasarımı ve mühendislik çalışmalarına yön vereceğini açıkladı.

Field, 2013 yılında Apple’dan ayrılarak Tesla yönetimine katılmıştı.

Elon Musk’ın imal sürecini ele alması sürpriz bir saldırı değil. Tesla, Model 3’ün imal hedeflerini tutturmakta zorlanıyor ve üretim sürecinde yaşanan sorunlar şirketin hisselerine yansıyor.

Model 3 üretimi halihazırda şirketin son çeyrekte açıkladığı imal hedefinin yüzde 20 aşağıda seyrediyor. Musk ve ekibi, Nevada’daki Gigafactory 1 isimli fabrikalarında başlattıkları yeni üretim sürecinin, otomobilin üretimindeki önemli darboğazlardan birini gidermesini umuyor.

Otomobilin üretim sürecindeki gecikmelerin yanı sıra, Model 3’leri ellerine ulaşan birincil müşterilerin bazıları otomobilde kullanılan malzemelerin kalitesinden ve uyumundan davacı olduklarını belirtti. Tesla’nın bu sorunları da yakında gidermesi bekleniyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın