rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Diyarbakır’da UMED Medya Akademisi eğitime başladı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni tür iletişimciler yetiştirilmesi amacıyla açılan Medya Okulu’nda eğitime başlandı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi’nde Medya Okulu eğitiminin birincil haftası, Sabahleyin Gazetesi’nden Kenan Kıran ve Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürü Erdem Gültekin’in verdiği eğitimlerle start verdi. Kenan Kıran, “Uygulamalı habercilik” ve “Polis Adliye Muhabirliği”, Erdem Gültekin ise, “Haber Yazım Teknikleri” hakkında öğrencilere veri verdi.

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci de ilk dersin arkasından yaptığı konuşmada, proje kapsamında alanında bilirkişi, medyada etkin çalışan deneyimli gazeteciler ve basın danışmalarınca, haber yazım ve teknikleri, sosyal ağ uzmanlığı, basın danışmanlığı ve iletişim teknikleri ile internet ve televizyon haberciliği konusunda katılımcılara 8 hafta boyunca eğitim verileceğini söyledi. UMED olarak böylesine hoş bir şehirde medya okulu açmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını açıklayan Değirmenci, “Amacımız medyanın görevlerini, işlevlerini, ilkelerini, etkilerini açıklama yapmak;  yanlışları ve doğruları da uygulamak. Bize uygarlık şehrimizde gençlerle buluşma imkanı tanıyan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cumali Atilla’ya teşekkürler” dedi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın