rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Dikkat! Grip Virüsü Kağıt Parada 3 Gün Yaşayabiliyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

En fazla grip virüsü çeşidi İç Anadolu Bölgesi’nde tespit edildi.

Habertürk Gazetesinden Fatmanur Boylunun haberine göre Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi raporunda en çok grip virüsü çeşidi İç Anadolu Bölgesinde tespit edildi.

Rapora göre grip virüsü kadınlarda daha fazla görülüyor.

Grip bu yıl 1.5 ay erken geldi.

Sağlık Bakanlığı Grip Bilim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, gribin önceki yıllara göre erken geldiğini belirterek, bu yıl ciddi bir grip vakasıyla karşılaştıklarını söyledi. Virüsün öldürücü olmadığını ama çok bulaşıcı olduğunu söyleyen Kara, bunun nedeni olarak iklimdeki değişiklikleri ve virüsün ülkeye erken gelmesi olduğunu belirtti.

Bu sene kas ağrısı ve yatağa düşme durumu daha yoğun olacak.

Grip Bilim Komisyonu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara toplu kullanım alanlarında hijyene dikkat edilmesi gerektiğini belirterek kuş ve domuz gripleri gibi virüslerle karşılaşılmadığını söyledi. Kara, uykusuzluğun, yeme alışkanlığında ortaya çıkan değişikliğin, sigara dumanını solumanın, havasız ortamlarda bulunmanın gribi tetiklediğine dikkat çekti. Kara, bu yıl kas ağrısının ve yatağa düşme durumunun daha fazla olacağını söyledi.

Kağıt para ciddi bir virüs taşıyıcısı.

Bir lokanta masasına dokunan grip hastasının virüsünün 30 dakika boyunca masada kalabildiğini belirten Kara, kağıt paranın 3 gün boyunca grip virüsü taşıyabildiğini söyledi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın