rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘OHAL Kalkabilir’ Dedi ve Tercih Sonrasını Göze Çarpan Etti

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tercih sonrası OHAL’in kaldırılabileceği sinyalini verdi ve “İnşallah seçim sonrası OHAL’i kaldırma gibi şart laf konusu olabilir” ifadelerini kullandı. Erdoğan bedelli askerlik taleplerine ilişkin ise “Nasip olursa 24 Haziran’dan sonra anında bu işe girmek olmaz” dedi. 

Erdoğan, Kanal D ve CNN Türk iki taraflı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı

5b1a1e766fba69df0f500983.jpgvideo-play.png5b1a1e766fba69df0f500983.jpg Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şimdi tabii bir şeyin üzerinde bilhassa duracağım. İnşallah yani seçim sonrası mucizevi hali biz şöyle masaya bir yatırıp, yani olağanüstü hal ile ilgili gözden geçirip onu kaldırma gibi bir şart söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız” diye konuştu. Erdoğan, “Bedelli askerlik tercih sonrası her tarafta gündeme gelebilir mi?” sorusuna, şu sözlerle yanıt verdi:”Bedelli askerlik konusunda Sayın Başbakan bir yorumlama yaptı. Tabii bu bizim daha fazla askerle çalışmamız gereken bir konu. Nasip olursa, 24 Haziran’dan daha sonra derhal ‘Bizim birincil işimiz budur’ diye girmek olmaz. Niye? Biz bu işe bakarken alıngan bakmamız lüzumlu. Fazla önemli bir birikim var, kabul fakat bir tarafta da Afrin var, Cerablus var. Bir tarafta şu anda Sincar’ı, Gaz Lambası’i konuşuyoruz. Tüm bunlar da apaçık. Bunların konuşulduğu bir dönemde eğer anında bedelliyi öne çıkarma noktasına gelirsek bu yanlış olur ve halkım bize bu noktada ‘Ne yapıyorsunuz’ der. Onun için seçimi atlatalım, seçimden sonra bu işin hem askeri boyutunu bir değerlendiririz, ondan daha sonra kendi kabinemizde, ekibimizle karşılıklı aklı oluştururuz. Ona tarafından de inşallah onun adımını hayırlısıyla atarız.”

“FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem”

“FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem”“FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öne meydana çıkan açıklamalarından biri de  FETÖ ile mücadeleye ilişkindi. Erdoğan “FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık” dedi.

Erdoğan “Türkiye Kandil’e operasyon gerçekleştirecek mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

s-06f584a311e24bbab961d73a082ad51742e830“Olayın tabii iki boyutu var. Kandil var, Sincar var. Bizim hemen eğer Irak’tan Türkiye’ye herhangi bir korkutma olursa fakat zaman zaman oluyor. Tabii burada Bağdat yönetimiyle de bu konuyu çabucak görüşürüz. Bağdat yönetimi ‘ben bu işi çözerim’ dediği takdirde ne ala. Fakat Bağdat yönetimi ‘çözemem’ dediği takdirde kimseden icazet almayız, Sincar’ı da Kandil’i de vururuz. Hatta hatta, bunu ilk kez dillendiriyorum Mahmur. Mahmur fazla kayda değer. Birleşik Milletler şöyle demiş, böyle demiş. Birleşik Milletler’in Mahmur meselesini de halletmesi lazım çünkü Mahmur’da terörist yetiştiriliyor. Orası bir kuluçka yuvasıdır.”

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz 5b1a22bd1bbe6aef0fda81f9.jpg

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın