rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

CHP’den Bir Aday Daha! İstanbul Milletvekili Didem Engin Cumhurbaşkanlığına Aday Olacağını Duyurdu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP İstanbul Milletvekili  Didem Engin, basın kuruluşlarına ve gazetecilere gönderdiği elektronik posta ile cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayacağını duyurdu.

CHP’de cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacağını duyuran Engin’in gönderdiği mesaj şöyle

s-11c9e477a19bfb5ec76e5df2e16b448fbbe61f

“Ülkemiz iki ay daha sonra tarihinin en manâlı seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi kimsesiz yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna karşın ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL’den medet umarak, egemen bir tercih kararıyla itiraf etmiştir. Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek, kamplaştırarak senelerdir oy peşinde koşan, kapalı kapılar ardında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, sıcacık gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası toplumumuzun tüm kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta DUR diyeceğiz. 

Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Insanlar Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı namzet adaylığımı basın toplantısıyla açıklayacağım. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi, ‘Dünle beraber gitti, cancağızım; ne dek laf varsa düne ait; şu anda yeni şeyler anlatmak gerekli.’ 

İşte hemen hoş ülkemizin yurtsever evlatları olarak yeni şeyler söylememizin zamanı.”

Didem Engin kimdir?

s-444b31ec525f3eed846897945cb1ae92f3a1ab 13 Haziran 1977’de Ankara’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Belçika Bruges’deki College of Europe’da Avrupa Birliği ve Ekonomi yüksek lisansını tamamladı.Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Biriminin kurulmasında devir aldı.

26 yaşındayken kurduğu danışmanlık şirketiyle ihracat geliştirme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri verdi.

s-2df95e7d8e1cf5928f7dfdade273be627511d1DEİK Türk-Fransız, Türk-Çin, Türk-Hint ve Türk-Hong Kong Meslek Konseylerinde Başkan Yardımcılığı, Türk-İngiliz ve Türk-Alman Iş Konseylerinde ise Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.Çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce, orta düzeyde İspanyolca ve Latince biliyor.

Ilk adaylık açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’dan gelmişti. Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday olmadığı takdirde cumhurbaşkanlığına aday olacağını söylemişti.

CHP’li Öztürk Yılmaz ‘Genel Başkan Aday Olmadığı Takdirde Adayım’ Açıklaması ile Gündemde –

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın