rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

24 Haziran Stratejileri: Erdoğan’dan Partisine ‘İttifak Yapıyoruz Diye MHP’ye Oy Kaptırmayalım’ Uyarısı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken tercih kararının ardından dün milletvekilleriyle bir araya geldi ve haftaya sahaya ineceğini söyledi. Erdoğan, seçmenin mühür konusunda uyarılmasını isterken, ittifak ortağı MHP’ye ‘oy kaptırmamaları gerektiğini’ vurguladı. 

s-b577213b06b876d46481ccc771294984a22d4a 24 Haziran erken cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi Erdoğan, partisine mensup milletvekillerini gruplar halinde kabul ediyor. Erdoğan’ın görüşmelerde kampanya sürecine ilişkin iki uyarıda bulundu.

‘Erdoğan ismi dezavantaja da dönüşebilir’

s-fa3aaa2cbe49b9f2543f8c37dca8dcbf54137fHürriyet’deri Nuray Babacan ve Gizem Karakış’ın haberine göre, Erdoğan şöyle dedi: “Kamuoyunda, sandığa bu vesileyle ‘Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a, milletvekili seçimlerinde başka partiye oy verilebilir ’ algısı, oyunu oynanmaya çalışılıyor. Bu fazla tehlikelidir. Buna izin vermemeliyiz. ‘Bize halktan yüksek teveccüh var’ diye gevşemeyin. Gece gündüz uyumadan çalışacağız. İki seçimin bir araya gelmesinin avantajları, dezavantajları da var. Erdoğan ismi menfaat olarak görünebilir ama bu dezavantaja da dönüşebilir.”

İki partiden herhangi birine atılan oy ittifaka atılmış sayılacak.

s-378dd54c1079b4ae3898f6564420daa33b8a49MHP ile AKP seçime ‘cumhur ittifakı’ adı altında giriyor. Buna kadar iki partiden herhangi birine atılan oy ittifaka atılmış sayılacak. İttifaka düşen milletvekilleri de ittifak partilerine kendi amblemlerinin altına basılan mühür sayısına göre paylaştırılacak.

‘Nasıl olsa MHP de bizden havasına girmesin kimse’

s-0b35b6ed7d4d23265b3eb5d8e920d4ab9f8ee6Habere kadar Erdoğan bu konuda şu uyarıyı yaptı: “İttifak yapıyoruz diye MHP’ye de oy kaptırmayalım. ‘Nasıl olsa MHP de bizden, MHP’ye de oy verelim’ havasına girmesin kimse. MHP ile AK Parti arasındaki bu çizgiye de dikkat edelim, rehavete kapılmayalım. Yeni dönemde, Meclis’te komisyonlarda çoğunluğa ihtiyacımız var; böylece tek bir oy bile manâlı. Seçmenleri uyarın, mühür vururken dikkat etsinler. Bilhassa Kürt seçmenlerimiz üstünde kara propagandaya karşısında özenli olalım. Çünkü bölgede ‘İttifaka verilen oy, MHP’ye gidecek’ diye propaganda yapılacak. İttifak yapıyoruz diye Kürt seçmenin bizden uzaklaşmasına müsade vermeyelim.”

Basına yansıyan ’24 Haziran stratejileri’ sosyal medyanın da gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın