rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

But Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

But kokusu sosyal yaşantımızı aracısız etkileyen bir durumdur. Bir çok çare yöntemi olmakla birlikte tek daimi çare yöntemi cerrahi müdahale gerektiren sempatik sinir sistemini bloke etme yöntemidir.

Ayak kokusu jurnal yaşantıda az kalsın herkesin başına gelmesinden korktuğu, utanıp sıkıldığı bir durumdur.Sosyal yaşamı etkileyen ve başa gelmesi durumunda insanı sıkıntıya sokan, öz güvenini zedeleyen bacak kokusu sahiden sanıldığı kadar kolay değildir. Önemli sıhhat problemleri aralarında görülen but kokusu doktorlar tarafından çare edilmesi gereken bir hastalıktır.

But kokusunun nedeni aslen ayaktaki terlemeye dayalı aşırı bakteri üremesi veya mantar oluşumuna dayanır. Fazla nadir olarak görülse de bu hastalığın bazı kanserlerin belirtisi olabileceği de doktorlar göre bildirilmekte. bununla beraber troid, şeker hastalığı gibi sağlık sorunlarının habercisi olabiliyor. Başlıca etap kokusunun aşağı öbür hastalıklara dayanan bir niçin bulunamasa da stres ve bıkkınlık altındaki insanlarda da görülebiliyor.

Tedavi olunsa dahi ayak kokusunu engellemek için tedbirler elde etmek ileride oluşabilecek sorunları en üye indirir. Ilk Olarak her insan bacak konusunda hijyeni alışkanlık haline getirmelidir. Günde asgari bir kez ayaklar ılık su ile yıkanmalıdır. Yan ki giyecek konusunda da dikkatli olmanız lüzum. Üremek için karanlık ve sıcak yerleri seven bakteriler için yapay cilt ve plastikten yapılan ayakkabılar epeyce bereketli yerler. Uzmanlar nefes alan pamuklu çorap ve gerçek deri kundura kullanımının mantar ve bakteri üremesini engellemek için ilk adım olduğunu söylemekte.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Çoğu insanın felakete uğramış olduğu bu anlayışsız durumun millet arasında birçok çözümü var. Menekşe yağı, şifalı bitkilerden yapılma kremler, kına tutuşmak, pudralamak daha bulabileceğiniz onlarca çözümden yalnızca bazıları. Bu çözümler etap terlemesini alıkoymak ya da kokuyu çökme amacı güderler. Fakat bu çözümler kulaktan dolma olmakla beraber sorunun köküne inmediği için çoğunlukla etkin olmamakta, etkin olsa dahi kısa süreli ve atıl çözümler sunacaktır katiyen hakiki bir çare yöntemi değildirler. En güvenilir ve etkin yol bir hekime gözükmek ve tedaviye sürekli devam etmektir. Maalesef çare kısa süreli değildir ve çoğunlukla hastalar bir süre daha sonra pes eder ya da ayrı yollara başvurma eğilimi gösterirler.

ayak kokusu

Tıpta da çoğu çare seçeneği önümüze sunulmakta. Doktorlar göre tek kalıcı tedavi olarak görülen, cerrahi bir müdahale gerektiren ve artı etkin olan sempatik asap sitemini tıkamak hastalar tarafından ara sıra tercih edilmekte. Tek daimi tedavi yöntemi olan bu seçenek hastaları biraz korkuttuğu ve fiziksel olarak da herkesin karşılayamayacağı bir yöntem olduğu için insanlar genelde geçici tedavileri tercih etmektedir. Bu geçici çare seçeneklerinde ise SGK kadar karşılanan alüminyum klorid taşıyan su ve losyon kullanımı, sadece bazı üniversite ve özel hastanelerde yer alan hastanın el ve ayaklarına suyun içerisinden içten elektrik akımı verilerek uygulanan iyon torofez tedavisi veya diğer bir seçenek olarak botoks göze çarpmaktadır. Fakat bunlar arasından en kısa olan botoks zeka 6-7 ay aralarında çözüm sağlamaktadır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın