rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bu Sefer Yurttaş Konkordato Duyuru Etti: ‘Bankalara Aleyhinde Iftihar Savaşı Veriyoruz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Aydınlatılmış Kuşadası’nda, Türkiye’de şahsen konkordato bildiri eden iki kişiden birisi olan Ahmet Şengel, “Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için, bankalara karşısında övünç savaşı veriyoruz” dedi.

Kuşadası’nda faaliyet gösteren Şengel İnşaat’ın sahibi Ahmet Şengel, bireysel konkordato duyuru etti

s-652af3c051430df2bae1d9c2fbc9e7e98c4e1d DHA’nın haberine kadar, şirketinin borçlarına bireysel malvarlığı ile kefil olduğu için, bankaların borçları tahsil etmek için harekete geçtiğini söyleyen Şengel, bankaların yaşanan ekonomik problemleri fırsata çevirmek için harekete geçtiğini söyledi.

Şengel, “Mallarımızın haraç mezat satılmasını engellemek için övünç savaşı veriyoruz” dedi

s-892e020c70c6772ed3fca2d1e7d31a44750c42 Şengel açıklamasında, “Fazla acımasız davranıyorlar. Mülk varlığımız borçların çok üzerinde. Bankalar dışarıya kimseye borcumuz değil. Bankalara olan kredilerimizi baştan yapılandıramadığımız için işyeri olarak konkordato duyuru ettik. Piyasalar sıkışık, satışlarımız bu kredileri ödemeye yeterli gelmediği için bu yola başvurduk. Şirket olarak mal varlığımız borçlarımızdan fazla daha artı. Kişiye Özel olarak başvurmamızın nedeni, şirkete verdiğimiz kişiye özel kefalet nedeniyledir. Kişiye Özel mal varlığımız da şirketin borçlarının fazla üzerindedir. Kişiye Özel mallarımıza her hangi bir şey gelmemesi için bu yolu başvurduk” dedi.

“Bankalar bizi umursamadılar”

s-fcf4e5f839296621299c1396ebb2d9c766b5e6 Yaşadıkları negatif süreci bankalara izah etmeye çalıştıklarını söyleyen Ahmet Şengel, “Piyasanın para olarak bakımlı olduğunu, insanların ekonomiye güvenmesi gerektiğini, güvendikten daha sonra yatırıma yöneldiklerini anlattık. Sonuçta biz daire satıyoruz. Villa satıyoruz. Bu alımlara geçmelerinin azıcık vakit alacağını anlatmaya çalıştık. Ama bu izah etmelerimiz, anlatmalarımız yetkisiz kaldı, umursanmadı. Bankalar duyarsız kalınca bize konkordatodan başka bir yol bırakmadılar. Bizde mallarımızın haraç mezat satılmasını durdurmak için şirket ve kişisel onurumuzu korumak için bankalara karşısında bir uğraş veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın