rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bir Kamyonla Başladı Şu Anda Dev Bir Filoya Sahip

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

1973 yılında başladığı nakliye işini çocuklarıyla büyüten Akça bugün 535 kamyonluk bir filoya sahip. 

Posta gazetesinin haberine göre 1973 yılında iş hayatına atılan ve Hanım Ağa lakabıyla Denizlide tanınan Akça, eşinin hapisten çıkmasının ardından eşiyle birlikte kiremit üretimi ve nakliye sektörüne girdi.  Eşinin 50 yaşında akciğer rahatsızlığı geçirmesi sonrası yeniden işlerin başına tek başına geçen Akça, işleri büyütmeye devam etti ve Denizli merkezli Akça Şirketler Topluluğunu kurdu.Yöresel kıyafetlerinden hiçbir zaman vazgeçmedi.

Yöresel kıyafetlerinden vazgeçmeyen Akça, Denizlinin ilk hazır beton ve asfalt üretim tesisini kurdu. Geri dönüşüm, inşaat gibi sektörlerin ardından medya sektörüne de adım atan Akça yerel yayın yapan televizyon, radyo ve gazeteyi grup bünyesine kattı.

Sağlık sorunları nedeniyle işleri çocuklarına devretti.

Neslihan Akça, geçen yıl kasım ayında eşi Abdullah Akçayı kaybetmesinin ardından rahatsızlandı. Çocuklarının sürdürdüğü işleri tekerlekli sandalyeyle geldiği iş yerinde takip etmeye gayret eden Neslihan Akça, son olarak Ekim ayında 12 milyon avroluk yatırımla alınan 125 kamyonun teslim törenine katıldı.Kızı Semra Akça Acarın yardımıyla iletişim kurabilen Hanım Ağa, törende çalışmayı çok sevdiğini, her şeyi çocukları için yaptığını söyledi.

Hanım Ağanın kurduğu şirket 300 milyon lira ciroya ve bin çalışana sahip.

Ailenin en küçük kızı 49 yaşındaki Semra Akça Acar, babası ve annesinin sıfırdan başlayarak kendilerine yıllık 300 milyon lira cirosu ve yaklaşık bin kişinin çalıştığı bir dev bıraktıklarını söyledi. “Şirketin dış işlerinde annem ön planda oldu. Akça denince annem akıllara gelir. İş hayatında annemi kadın diye kabullenmek istemeyenler oldu. Bunu anlatması zor bir şey. Toplum psikolojisi olarak Kadın milletiyle iş yapmam diyenler oldu. Saygı duyup alışveriş yapanlar da oldu. Annemin başarısında, ön planda olmasında babamın çok rolü var.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın