rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Aynı anda kullanılması ölümcül olabilecek ilaçlar ve yiyecekler!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlaç talimatlarını daima dikkatli bir şekilde okuyun ve ilacıkullanırken kaçınılması gereken tehlikeli gıdalar hakkında doktorunuza ya daeczacınıza danışın.  işte dikkat etmenizgereken 5 kombinasyon…

Kale adı verilen Türkiye’de çok fazla bulunmayan kıvırcıklahana ve kan sulandırıcılar.

Bu kıvırcık lahana, K vitamini açısından oldukça zengindir.Ancak K vitamini, kan incelticilerin anti pıhtılaşma etkilerini azaltır.

Kan sulandırıcı kullanırken, kaçınılması gereken diğerbesinler ise şöyle: Brokoli, ıspanak, Brüksel lahanası.

Muz ve bazı hipertansiyon ilaçları…

Bazı tansiyon ilaçları, vücuttaki potasyum seviyesini artırır. Siz de muz gibi potasyumdan zengin besinler tüketirseniz, bu karışım kalbinizin düzensiz atmasına ya da çarpıntıya neden olabilir.

Ceviz ve tiroid ilaçları…

Yüksek lifli gıdalar, bazı ilaçların vücutta emilimini önler.

Greyfurt suyu ve kolesterol ilaçları…

Greyfurt suyu, kan dolaşımındaki ilacın seviyesini yükseltir. Bacak ağrısı gibi yan etkiler de bunun sonucudur.

Ayrıca greyfurt suyunu yüksek tansiyon, aritmi (kalptegörülen ritim bozukluğu), anksiyete tedavisi görürken de kullanmamalısınız.

Meyan kökü ve kalp hastalarında kullanılan bazı ilaçlar…

Kalp hastalığında kullanılan bazı ilaçlar ile meyan kökü kullanılmamalı. Kullanılırsa düzensiz kalp atışı, kalp krizi ya da ölümle sonuçlanabilir.

Her zaman ilaçlarınızın prospektüsünü okumalısınız ve daimailaçların yiyeceklerle olan etkileşimini doktorunuza sormalısınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın