rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Arap Turist ve Iş Adamlarının Yeni Gözdesi: Karadeniz

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Karadeniz’de son yıllarda Arap turist sayısında artma yaşanıyor. Bu çoğalma özellikle Trabzon’da yoğunluk kazanıyor. Bugün basına yansıyan bilgiye takriben, bölgeye gelen yabancı iş adamları bilhassa fındık, bal, balık ve çay üretimi noktasında vermek istiyor. Fakat kentin bu turist ve yatırımcılardan oluşan yoğunluğu taşımaz ayla geldiği aktarılıyor. 

‘Trabzon’un seçim edilmesinin başında burada deniz ve ormanın olması geliyor’

s-3592f8ba1543f532c0ccf6dcae4ed93cbda2d7 Başbakanlık Yatırım Takviye ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Körfez Ülkeleri Temsilcisi Mustafa Göksu, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Arapça konuşulan tüm ülkelerden gelen turistlerin özellikle Trabzon’da aşırılık kazandığını açıklama etti ve “Trabzon’un seçim edilmesinin başında burada deniz ve ormanın olması geliyor” dedi.

‘Fındık, bal ve akarsu üstüne yerini belirlemek istiyorlar’

s-495e122c85ffdb84369cc3a88a415c560c6f2aAA’ya konuşan Göksu, hem bölgeye gelen tanıdık olmayan meslek adamlarının bilhassa fındık, bal, balık ve akarsu üretimi noktasında yerini belirlemek istediklerini aktararak, “Biz de bu yönde alıştırma yürüterek bu alanlarda yatırım yapmak isteyenleri ve ürünlerimizi dünyaya tanıtabilecek tüccarları buraya getirdik. Şu asıl değin da çalışmalarımız gidiyor. İnşallah bu çalışmanın sonucunda ilk olarak Karadeniz elde etmek üzere ülkemize büyük yatırımlar gelecek” ifadelerini kullandı.

‘Trabzon’daki yoğunluğu çevre illere kaydıralım istiyoruz’

s-6d1a70e938de0eac549ece54c00707a0fa7d93 Yeşil ve mavinin Körfez ülkelerinden gelen insanların tam da istediği bir etraf olduğunun altını çizen Göksu, “Bu insanlar buraya önce turist olarak geldiler, daha sonra evler aldılar, sonradan da kendi yatırımlarını yaptılar. Halen de bu insanlar yatırım yapmaya devam ediyorlar” diye konuştu ve şöyle devam etti:

 “Ama artık Trabzon bu turist ve yatırımcılardan oluşan yoğunluğu taşımaz ayla geldi. Trabzon’daki bu yoğunluğu çevre illerimize kaydıralım istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” 

Trabzon’un simgesi Uzungöl’de turistlerin ilgisi nedeniyle otel, apart otel gibi yapıların sayısında büyük yükselme yaşanmıştı.

s-cbca4b1be0efefc9084829a10298b743ef0592

Uzungöl’ün öncesi ve sonrası fotoğrafları sosyal medyada paylaşılmış, betonlaşmaya tepkiler yükselmişti.

Teker Teker Yok Oluyorlar: ‘Doğa Harikası Olan Uzungöl, Şimdi Havuzlu Siteye Döndü’ –

Ardından basına ‘yapay Uzungöl’ haberleri yansımaya başlamıştı.

Aslı Binalarla Doldu, ‘Çakmaları’ Geliyor: Trabzon’a 3 Tane Suni Uzungöl Yapılacak –

Ayder Yaylası ve Uzungöl’e alternatif olarak yapılacak yeni turizm alanlarının TOKİ ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceği aktarılmıştı.

Doğu Karadeniz’e ‘Suni’ Turizm Merkezleri Geliyor: 11 Ayder Yaylası, 3 Uzungöl –

Uzungöl sanki yapay göller yapılıp turizme açılacak olan üç yayladan birinin Tabiat Parkı bildiri edilen Kadıralak Yaylası olduğu belirtilmişti.

s-fb436b98d74f80d9b1065423915dd7def7a0cc Yılın İki Haftası Görsel Şölen: Mavi Yıldız Çiçeği ile Meşhur Kadıralak Yaylası’na Ziyaretçi Akını!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın