rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Babalık Davası Açıldı: Naim Süleymanoğlu’nun Mezarı Açılabilir

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Naim Süleymanoğlu’nun, 1988 Seul Olimpiyatlarında tanıştığı Japon gazeteci Kyoko Mori’nin dünyaya getirdiği öne sürülen Sekai Mori, Türkiye’de avukatlara vekâlet vererek, efsane haltercinin babası olduğunun tespitini istedi. Mori, haltercinin yasal mirasçıları olan 3 çocuğuna babalık davası açtı. Davada, haltercinin hastaneye DNA örneği bıraktığı bilgisi verilirken, numuneye ulaşılamaması halinde mezarın açılması istendi.

s-304fdaaaeac4d81f08352158b64d8b3505d092 Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine kadar,Büyükçekmece Aile Mahkemesi’ne açılan davada, Sekai Mori’nin 24 Eylül 1991’de Ankara Zekai Tahir Burat Büyük Doğumevi’nde dünyaya geldiği ifade edildi. Dava dilekçesindeki iddialara göre Sekai Mori; anne Kiyoko Mori ile Süleymanoğlu’nun birlikte oldukları dönemde dünyaya geldi. Taraflar daha sonra ayrıldı. Mori, annesi ile Japonya’da yaşamaya başladı.

Babasının kim olduğunu bilmedi

s-8a31805950858e1e8d59ab857f8fee75bbf923 Haltercinin 18 Kasım 2017’de ölümünün ardındaki kendisine ulaşılıncaya dek babasının kim olduğunu bilmedi ve onu tanıyamadı. Sekai, babasının alaka, şefkat ve sevgisinden uzaktan gelişmek zorunda kaldı. Babasından fiziki ve manevi destek olmadan 27 yaşına kadar geldi. Annesinin daha önce babası ile kendisini görüştürme girişimi de bir şekilde engellendi. Süleymanoğlu’nun nüfus kayıtları incelendiğinde mirasçıları olan diğer kızlarının da tıpatıp Sekai Mori gibi evlilik dışı dünyaya geldiği görülürken, 3 çocuk da 2001’de babalarının nüfusuna kaydettirildi. Haltercinin, ölümünden sonradan Japonya’da bir kızının olduğu ve onun bulunmasını vasiyet ettiği yazılmış ve görsel basına yansıdı. Bunun üstüne Dışişleri Bakanlığı ve büyükelçilik kanalı ile Sekai Mori’ye ulaşılarak babasının vefat ettiği haberi verildi.

DNA örneği bıraktı

s-de4fbd370a8a0eaf35cddaede30d2f9149dd06 Naim Süleymanoğlu’nun yakın çevresinden alınan bilgiye göre halterci, vefat etmeden önce Sekai Mori’ye ulaşmaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Süleymanoğlu, ölmeden kısa vakit önce kızının bulunmasını vasiyet etti. Kızının kendi mirasından pay alabilmesi ve nüfusuna kaydolabilmesi için vefat ettiği özel hastaneye de DNA örneği bıraktı. Dilekçede, Süleymanoğlu’nun kabrinin rahatsız edilmemesi için öncelikle bu hastaneye yazı yazılması ve burada bulunan numuneler ile Sekai Mori’nin DNA örneklerinin karşılaştırılması istendi. Naim Süleymanoğlu ile soybağının kurulması ve babasının nüfusuna kaydı da istek edildi. Hastanede DNA numunesi bulunmaması durumunda Süleymanoğlu’nun erkek kardeşlerinden DNA örneği alınarak kıyas yapılması, bu da olası olmazsa fethi kabir yapılarak (mezarı açılarak) misal alınması istendi.

Numunelerin Adli Tıp’a gönderilmesi için hastaneye yazı yazılacak

s-33c218e57bf360f8d9f8643be52500234e4626 Aile mahkemesi, Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği İstanbul’daki özel hastanede olduğu iddia edilen DNA testi için gerekli numunelerin Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesi için bu hastaneye yazı yazılmasına karar verdi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın