rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Almanya’da Bir Üniversitenin Düzenlediği Tartışmalara Yol Açan Mastürbasyon Semineri

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Almanya’da bir üniversite, kadınları mastürbasyonla sunmak amacı ile bir etkinlik düzenliyor. Öğrenciler arasında fikir ayrılıklarına neden olan etkinliğin keza pratik hem de teorik kısımlar içereceği ve katılımcılardan havlu, el aynası ve yağlayıcı madde getirmeleri istendiği öğrenildi.

Almanya’daki Bielefeld Üniversitesi’nde 29 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan mastürbasyon workshopu, bir grup muhafazakar öğrenci aralarında büyük ses getirdi.

s-2766b073694fd57283ec07bbc1f26ed6c8c456Welt’in haberine tarafından, Hristiyan Demokrat Parti üyesi olan öğrenciler, Genel Öğrenci Komitesi göre yürütülen “Cinsiyeti Toplum Yaratır” temalı etkinlikler kapsamında gerçekleşecek seminerin “kötü bir şaka” olduğunu düşünüyor.

Genel Öğrenci Komitesi’nin Hareket Haftası etkinlikleri dahilinde gerçekleşecek olan €250 bütçeli seminerde etkinliklerin amaçladığı gibi önemli cinsiyet tartışmalarını provoke etmeyeceği söylense de, üniversite yönetiminin şikayetlere karşısında yapabileceği çok bir şey yok gibi görünüyor. Çünkü etkinlik öğrenciler kadar teftiş ediliyor.

s-4806aa4bba141434928c93891031f36bc520c9Etkinliğin Facebook sayfasına tarafından, workshop bir buçuk saat süren iki kısımdan oluşacak ve hem teorik hem de pratik anlatımlar içerecek. bu nedenle de katılımcılardan havlu, ayna ve yağlayıcı madde getirmeleri istenmiş. Pratik kısmında videolar ve içki de olabileceği düşünülüyor. Cana Yakın ve özel bir ortamda gerçekleşecek etkinliğin amacının “aydınlanma ve güçlenme” olduğu da belirtiliyor.Sadece 10 kişinin katılabileceği bu etkinliğin biletleri de çoktan bitap.

Etkinliğe “Fena bir şaka” diyen Hristiyan Halkçı Parti Öğrenci Birliği Başkan Yardımcısı Philip Schütze, gerçekleşecek etkinlik karşısındaki şaşkınlıklarını dile getirdi.

s-d6d12ae64e38de7e20efd885a11f27520d1d83“Zorlama ve cinsiyet ilişkileri ile ilgili ne bilimsel veya önemli bir yaklaşım, ne de açık bir ağız dalaşı var. Birliğimiz bunun on kadının mastürbasyon yaptığı bir odada gerçekleşeceğini düşünmüyor.”yine de, üniversite yönetimi üç saat sürecek olan etkinliğin öğrenciler kadar gerçekleştirildiğini ve içeriği üzerinde etkileri olmadığını açıkladı. “Bu faaliyet bir üniversite değil ve üniversite öğrenci etkinliklerinin içeriklerini değerlendirmez. Bu koşul özellikle Genel Öğrenci Komitesi kadar yapılan tekliflere işler.”

Bu etkinliğin öğrenciler göre sağlanan bütçe ile gerçekleştirilmiş olması da Hristiyan Halkçı Parti üyesi öğrencileri kızdıran diğer bir etken.

s-4dd39d3ddc84c0064b0a1cd6e1eeed0002369fHristiyan Halkçı Parti Öğrenci Birliği başkanı Kathrin Krause şöyle diyor: “Etkinliğin bütçesini ve öğrencilerin yaptığı dönemlik bağışların bu niyet için kullanılıp kullanılmayacağını anlamak istiyoruz.”

Konunun ülkemizde de goygoyu hemen üretilmiş tabii…

Üniversite kapsamındaki Hareket Haftası’nda keza öteki workshoplar, film gösterimleri ve konserler de olacak.

s-a13a7dbc200185c7eafcf303c66998d3983d57Katılımcılara iyi eğlenceler, ne diyelim…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın