rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

AKP Sözcüsü Ünal: ‘Adile Naşit’in Ninni Okuduğu Türkiye Bizim İçin Kabustu’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, muhalefetin “eski Türkiye” vaat ettiğini söyledi. “Eski Türkiye” ye dair tarifte bulunan Ünal, “Adile Naşit’in ninniler okuduğu Türkiye sizin için hoş olabilir lakin bizim için kabustu” dedi.

s-4cb401718766474cc48b91d95b732fd06706e7 AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta ödenti müfettişleriyle sahurda bir araya geldi. AKP İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile milletvekili adaylarının da katıldığı programda konuşan Ünal, muhalefetin eski Türkiye’yi vadettiğini öne sürdü. Ünal, şöyle konuştu:

“Çaresizliğin, yokluğun olduğu Türkiye”

s-090d33eea2415ca20552a7cd328a98f5edced2 “Bu adamlar bize eski Türkiye’yi vadediyor. Diyorlar fakat ‘Biz tekrardan eski Türkiye’yi getireceğiz’. Hangi Türkiye? ‘Adile Naşit’in ninni okuduğu Türkiye çok hoş bir Türkiye’ydi.’ Valla o Türkiye sizin için fazla güzel bir Türkiye olabilir ama o Türkiye bizim için bütün bir kâbustu. Başörtülü annelerin asker evlatlarının yemin törenine katılamadığı bir Türkiye’ydi. Parası olmayanların hastane kapılarında olduğu bir Türkiye’ydi. Çaresizliğin, yokluğun, pirincin, çayın, yağın karaborsada, dükkanların tezgah altlarında satıldığı bir Türkiye’ydi.” Erdoğan’dan Emeklilere ‘Yağ Kuyruğu’ Hatırlatması: ‘Lütfen Gençlere Eski Türkiye’yi Anlatın’ –

“Orhan Gencebay dinliyorduk, çünkü acılarımız vardı”

s-c7e49182becb22f2b0ab38c43a16eccb4c74f1 Sözlerini “Yani sizin için bu Türkiye neşelendirici ve hoş olabilir de o Türkiye bizim için hiç de böylece neşe saçan değildi” diye sürdüren ünal, şöyle devam etti: “Biz Ferdi Tayfur dinlerdik, Orhan Gencebay dinlerdik. Niye? Çünkü acılarımız vardı. Arabesk niye vardı? Çünkü bizim fazla acılarımız vardı. Bir ara hatırlıyor musunuz devlet ‘acısız arabesk’ diye Hakkı Bulut’a bir şey yaptırmaya kalkıştı. Eğer toplumda acı varsa, müziği o acı şekillendirir. Bugün niye arabesk değil? Bugün diyoruz oysa ‘pop müzik’. Pop müzik var, çünkü bundan böyle acıyı karşılık hale getirecek bir müzik türü kalmadı. Hatta o yılların filmlerine bakın. O yılların filmleri nasıl filmlerdi? İşte minibüsçülerin, kamyoncuların ya da yoksul erkek çocuk zengin kız, varlıklı kız yoksul erkek çocuk. Fakat bugünkü dizilere, filmlere bakın, bugün dizilerde, filmlerde pek acılar değil.”

“Ayrıca tavaf yapıp keza iblis taşlayarak büyük bir diriliş gerçekleşirdik”

s-3bd4b597fec89348f2978b91006c6de7f314ec 16 sene boyunca ayrıca tavaf yapıp hem de şeytan taşlayarak büyük bir diriliş gerçekleştirdiklerini iddia eden Ünal, 24 Haziran’da da büyük bir şahlanış ve direniş gerçekleştireceklerini öne sürdü. Ünal, şöyle dedi:“Fakat bakıyorsunuz içeride birileri sistematik olarak Türkye’nin kültürüyle, Türkiye’nin örneğin savunma sanayindeki gelişimiyle alay ediyorlar, bilinçli olarak oraya saldırıyorlar. Nereye saldırırlarsa saldırsınlar bundan böyle bu ırk gözünü açtı, uyandı, her şeyin farkında olan. Şimdi kalkmış diyorlar ama ‘Gaz Lambası’de ne işimiz var?’ ‘Seçime 16 gün kala Gaz Lambası’e operasyon mu yapılır?’ diyor. Adamın Kandil’e operasyonun Mart ayında başladığından haberi değil. Biz Zeytin Dalı’nı bitirir bitirmez nereye geçtik hemen, Irak’a geçtik. ‘Kimin ağzıyla konuşuyor?’ diye bakıyorsun, vallahi bizim ağzımızla konuşmadıkları belirli. Yani bu milletin durduğu pozisyondan konuşmadıkları muhakkak.”

AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın Adile Naşit’li sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın