rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

‘Man Adası’ Davasında Karar: Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Ailesine 197 Bin Lira Ödeyecek

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının Man Adası’ndaki off-shore bir şirkete para yolladığı iddiası üstüne, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 1,5 milyon liralık manevi tazminat davasında karar açıklandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesine 197 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm oldu.

s-e46c21bf168f174f24afabaede5cf23bebe5fc AA’da yer alan habere kadar, Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davacılar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları adına avukat Ferah Yıldız ile davalı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik katıldı. Kararı ifade eden mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarına 197 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

110 bin lirası Erdoğan’a

s-33d05c6d429ad7371898d98dee2c90363e691f Duruşma bu kapsamda, 110 bin lira manevi tazminatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 15 bin lira manevi tazminatın Ahmet Burak Erdoğan’a, 17 bin lira manevi tazminatın Ziya İlgen’e, 25 bin lira manevi tazminatın Mustafa Erdoğan’a, 20 bin lira manevi tazminatın Osman Ketenci’ye ve 10 bin lira manevi tazminatın da Mustafa Gündoğan’a 28 Kasım 2017 tarihinden itibaren işleyecek hukuki faizi ile birlikte davalı Kılıçdaroğlu’ndan alınarak taraflara ödenmesine karar verdi.

“Tüm belgeler dürüst, bu tazminat beni ürkütmek için”

s-eddca26210425e06d0bf3ec9e9146e147657d1 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tazminata mahkum olmasıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “18 milyon dolara ne aldın? Bunların yanıtı yok. O kararı veren egemen de egemen yok zaten” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:”18 milyon dolar reel mi? Gerçek. Man Adası’na para transferi oldu mu? Oldu. Man Adası’ndaki şirketin kuruluş bedeli 1 sterlin mi? 1 sterlin. Kendisi de itiraf etti bunu. E ne bu tazminat? Hangi gerekçeyle? Beni korkutmak için.”Davayı Türkiye’de olmasa bile AİHM’de kazanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bütün belgeleri dürüst. Savcının yazısı var. Soruyor Halk Müziği Bankası’na ‘Bunlar size mi ait?’ ‘Evet bize ait.’ MASAK’a soruyor: ‘Bunlar dürüst mu? Evet içten.’ Bunlar ne için? Beni ödünü koparmak için. Talimatlar alan yargıç, parayla beni korkutacağını sanıyor. Biz parayla, pulla korkmayız. Biz namuslu adamlarız” diye konuştu

Kılıçdaroğlu’nun tazminata mahkum olması sosyal medyanın da gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın