rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Ahmet MaRanki’den Geri Adım: ‘Belgrad Ormanı’na Gömdüğümüz Şey Öfkemizdi’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Katıldığı bir televizyon programında ‘Umudumuz 25 Haziran’dır. Olmadı zaten, o zaman artık Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa’ diyen Ahmet Maranki, Akit’te bir köşe yazısı kaleme aldı. Hakkında soruşturma başlatılan Maranki, ‘geri adım’ atarak ormana gömdüğü şeyin ‘öfke’ olduğunu söyledi.

s-fc1e288891c69cf49c8ab95c689caf0623e332 Ahmet Maranki, Akit TV’de katıldığı bir programda 24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak “Ola Ki olursa gidecek hiç bir yerimiz değil. Benim umudum onun için Kaf Dağı’nın gerisinde 25 Haziran’da… Olmadı zaten o süre artık Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa bundan böyle” ifadelerini kullanmıştı. Maranki’den 25 Haziran Vurgusu ile Skandal Sözler: ‘Olmadı Belgrad Ormanı’na Gömdüğümüz Talim Şeyimizi Çıkartacağız Sokağa’ –

Maranki’nin bu sözlerinin tepki çekmesinin arkasından hakkında soruşturma başlatılmıştı.

s-2aed0f1466df166459809056a99131b3a02267Hakkındaki eleştirilere birincil defa Yeni Akit’teki köşesinde cevap veren Maranki’nin “Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık” sözleriyle kast etiği şeyin ‘silah’ değil ‘öfke’ olduğunu söylemesi uyarı çekti.

‘Askerlik açık havada silahla işim olmadı’

s-5db3546cc424a4315305f72b36153bc31017ddMaranki’nin yazısında özet olarak şu ifadeler yer aldı:

“1980 yılı öncesinde böylece fazla olaylara tanık olmuş, kardeşin kardeşi vurduğu her gün 510 kişinin öldürüldüğü gergin bir ortamda üniversite hayatımızı sürdürürken bunlardan uzakta kalıp ilimle meşgul elde etmek ve adaletsizlik karşı suskunluğun verdiği stresi ve öfkemizi atmak ve nefsimizi âmâ etmek için savunma sporu olan judo ile meşgul olmaya başladım. Hafta sonları da arkadaşlarla Belgrad Ormanlarına gitgide artarak oralarda talimlerimizi yaptık o günkü stresimizi gerginliğimizi ve öfkemizi ormanların ağaçların altındaki topraklara gömdük… Ve çok şükür kazasız, belasız öğrenim hayatımız bitse de 12 Eylül 1980 ihtilali ile ülkemizde binlerce masum insan somut ve manevi pek büyük zararlar gördüler!Askerlik dışarıda silahla işim olmadı! Ihtiyaç da duymadık zaten! Bizim silahımız vatan, millet, sancak, devlet, mukaddesat ve insanlık düşmanlarına karşısında olan öfkemizdir!

Yazının tamamı için tıklayınız…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın