rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bakanlık Çözümü Menetmek da Buldu: Uber’e Yaptırım Kararı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Ulaştırma Bakanlığı, taşıma yönetmeliğinde yaptığı değişiklikle birlikte Uber gibi D2 belgesiyle taksicilik yapanlara ağır yaptırım getirdi. Kararı değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ise “Bugün itibariyle Uber bitmiştir” dedi.

s-0aceb0670204ff3e05d1added54b671e78fbd7 Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığ’ına verdiği talimatlar doğrultusunda Karayolları Nakliye Yönetmeliği’nde gerçekleştirilen ve 25 Mayıs 2018 tarihli Devlete Ait Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle “korsan nakliyecilik” yapanlara ağır cezalar geldi.Bu kapsamda, taşıtını farklı alanlara yönlendirilmiş internet uygulamalarına kullandıran D2 yetki belgesi sahiplerinin bu faaliyetlerine devam etmeleri halinde karşılaşacakları yaptırımlara ilişkin düzenleme yapıldı.Buna göre, karayolu taşımacılığı faaliyetinde bulunmak için evrak alanların, kendi taşıma kapsamları dışında çalışmaları veya belgesi olmayanlara taşıtlarını kullandırmaları durumunda, evrak sahiplerine dağıtılmış cezalar verilecek.

2 yıl baştan başa men cezası

s-64cf1361e6cd96938692e4f489014c9285abc7 Yeni düzenlemeyle taşıtlarını akıllı telefonlar için geliştirilen kullanım üzerinden taksicilik faaliyetleri için kullandıran D2 belge sahiplerine ilk saptama için 50 uyarı cezası verilecek. Bu uyarılar 3 bin lira yatırılarak kaldırılabilecek.D2 doküman sahiplerinin 1 yıl içinde iki defa benzer ihlali gerçekleştirdikleri tespit edilirse, yetki belgeleri iptal edilecek ve aynı faaliyeti 2 yıl boyunca yapmaları yasaklanacak.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı: “Uber bitti”

s-592b82fdf9ea884e2bf81f9abe69338564c824 Öte Yandan, Hürriyet’ten Kazım Ataer’e kararı değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ise “Bugün itibariyle UBER bitmiştir” dedi.Eyüp Aksu, yapılan değişikliği çok olumlu bulduklarını belirterek şunları söyledi:”Yönetmeliği olumlu buluyoruz. Bugün itibariyle UBER bitmiştir. Caydırıcı bir karar olarak görüyoruz. Eğer UBER arabulucu yakalanırsa önce 50 puan ceza ve 3006 lira ceza yazılıyor. Eğer ödenirse 50 puanlık ceza iptal oluyor. İkinci sefer yakalanırsa koşullar ne olursa olsun hangi firmaya ait ise o firmanın tüm araçlarının belgeleri de iptal edilecek. Ve 2 yıl içinde de yeni belge alamayacaklar.Bugün aldığımız son haberlere kadar bir çok işyeri kullandırdıkları D2 belgelerini geri almaya başladı. İnşallah 4 Haziran’daki davamızda çıkacak olumlu kararla erişiminin de engellenmesini istiyoruz” dedi.

Bakanlığın kararı sosyal medyada tepkiyle karşılandı… #UberEngellenemez hastagi Twitter’da TT oldu…

Geçtiğimiz mart ayında Uber’le ilgili davanın görüldüğü Çağlayan Adliyesi önünde izah etme yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, uygulamanın yasaklanmasını istek etmiş, bunun gerçekleşmemesi ihtimaline karşılık tehditvari sözler sarf etmişti.

Taksicilerden Adliye Önünde Uber Protestosu: ‘Sağı Solu Yakıp Yıkmak İstemiyoruz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın