rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

4. Kez Egemen Karşısında: Rahip Brunson Davasında Bazı Tanıklar Aleyhteki İfadelerini Değiştirdi

FETÖ ve PKK adına kabahat işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li papaz Brunson’un yargılanmasına bugün devam ediliyor. Brunson, İzmir’den Aliağa’ya götürüldüğü esnada özel harekat polisleri de eskort görevinde bulundu. İzmir 2. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen dava başladı.

ABD ile Krize Neden Olan Davada Bugüne Nasıl Gelindi? Brunson Baştan Başat Karşısına Çıkıyor – İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 sene hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson yargılanmak üzere Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürüldü.

İzmir Emniyet Müdürlüğüne alt ekipler, Brunson evinden çıktığı sırada yoğun güvenlik önlemi aldı.

ABD Maslahatgüzarı da duruşma salonunda

s-4c315731330aac4deeed26bfedeea6443d3decABD Büyükelçiliğine ait zırhlı ciplerle kampüse gelen Brunson’un eşi ve Hovenier, yapılan aramanın ardından içeriye alınarak duruşmanın yapılacağı salona geçti.

Emniyet güçleri eşliğinde Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürülen Brunson’ın yargılandığı davanın duruşması bu yerleşkede yapılıyor

s-a3f976121e321799a13069a137af86511ca4ab

“Bazı tanıklar Brunson aleyhindeki ifadelerini değiştirdi”

s-9b50ce12e0f857407fab4bbb2f587c1f333bc0

Bazı tanıkların sabahki oturumda aleyhteki ifadelerini değiştirerek “şaşırtıcı yeni ifadeler” verdiğini aktaran Wedeman, aradan sonradan bir kişinin daha Brunson lehine şahit olarak dinleneceğini yazdı.

Yorum bırakın