rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Türk-Meslek Başkanı, Şeker-Iş Başkanı Gök’ün 1 Milyon TL’lik Makam Arabulucu Hakkında Konuştu: ‘Arkadaşımız Çok Üzgün’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Geçtiğimiz gün Şeker-Iş Sendikası Başkanı İsa Gök, piyasada değeri 1 milyon TL’yi bulan yeni makam aracıyla gündeme gelmişti. Konuyla ilgili olarak, Türkiye Işçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Atalay bir tanımlama yaptı. “Arkadaşımız da durumun farkında olan, kalbi kırık” diyen Atalay, siparişin 6 ay önce verildiğini söyledi.

s-0d9b06ef616d7081c455ef1ac63b00f1a5a087 Bağımsızlık’en Hacer Boyacıoğlu’na konuşan Atalay, ekonomik olarak tedirgin günler yaşandığına uyarı çekerek, “Biz işçinin parasının ve haklarının yalnızca emanetçisiyiz. Bu dönem sorumluluğumuz da hassasiyetimiz de iki katına çıkmak zorunda. Aksini yapanlarla anlaşamayız” dedi.Makam araçları gibi konularla gündeme gelinmemesi gerektiğini söyleyen Atalay, “Böyle bir kriz döneminde ve şeker fabrikası özelleştirmeleri yeni tamamlanmışken, yapılan hiç şık olmadı” diye konuştu.

‘Biz işçinin parasının ve haklarının emanetçisiyiz’

s-5ead42ba43c33fc89f7cb8c870f2923cc443d4 Şeker-Iş Sendikası Başkanı Gök’ün ‘durumun haberdar’ olduğunu söyleyen Atalay şöyle konuştu: 

“Arkadaşımız çok üzgün ve siparişin altı ay önce verildiğini söylüyor. Ben durumdan yeni farkında olan oldum ve buradan bütün arkadaşlarıma net bir şekilde söylüyorum. Mecburi olmayan hiçbir harcama yapılmayacak. İşçimiz, çalışanımız, işverenimiz bu günlerde işini korumanın, işyerini korumanın derdinde. Böyle bir dönemde harcanacak her bir kuruşu, iki kez düşüneceğiz. Biz işçinin parasının ve haklarının emanetçisiyiz. Aksini yapanla anlaşamayız. Türk-Meslek çatısı aşağı olan cümbür cemaat de bu gündeme kadar önceliklerini belirlesin, kimi temsilcilik ettiğini unutmasın.”

Neler olmuştu?

s-59bd5f9367964e238e42237d6cd03a5e2b7a84 Geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşan Şeker-Meslek Sendikası’nın Başkanı İsa Gök’ün, kendisine piyasada değeri 1 milyon TL’yi bulan bir makam arabulucu aldığı ortaya çıkmıştı. Trafiğe çıkış tarihi 18 Eylül 2018 olan araçla ilgili Gök, “Araba arızalandı, zorunlu kaldık aldık. Uzun yola gidiyoruz. Keza çabuk keza de tehlikesiz olması gerekiyordu” demişti.

Gök için alınan Audi marka A6 Sedan 3.0 Quattro marka aracın donanımsız fiyatı 138 bin 192 euro.

s-3ea993bfc1dc948eb0b2fbbe305de4f72b497a Hürriyet gazetesinden Hacer Boyacıoğlu’nun gündeme getirdiği haberde, 18 Eylül tarihinde trafiğe çıktığı öğrenilen aracın fiyatının 1 milyon TL’ye yaklaştığı aktarılmıştı. Konuyla ilgili konuşan Gök ise, Ağrı’dan Kars’a öyle çok yere gittiklerini belirterek, “Rakamı bilmiyorum. Arkadaşlar pazarlık yapıp aldı. Mercedes aldığında da bir yığın dert oluyor, diğer arabalarda da dert bitmiyor. Kars’a, Ağrı’ya, Muş’a her yere gidiyorum. Ne gerekiyorsa o yapıldı, bu konulara mı kalındı” yorumunda bulunmuştu.

Sendika başkanının makam arabulucu sosyal medyanın gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın