rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

YSK Başkanı Güven’in ‘İYİ Parti Seçime Girebilecek mi?’ Sorusuna Verdiği Cevap Tartışılıyor: ‘Ben de Bilmiyorum’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Erken seçim tarihinin 24 Haziran olarak açıklanmasının ardındaki çoğu birey ‘İYİ Parti seçime girebilecek mi?’ sorusunun cevabını aramaya başladı. Soruyu YSK Başkanı Sadi Güven’e yönelten gazeteciler ise ‘İYİ Parti seçimlere girebilir mi, giremez mi bunu ben de bilmiyorum’ yanıtını aldı. 

YSK Başkanı Güven’in açıklaması şu şekilde

“YSK açısından tarih sıkıntısı yok” diyen Güven, ”İyi Parti seçimlere katılabilecek mi” sorusu üzerine şunları söyledi:”İyi Parti seçimlere girebiliyor mu, giremez mi bunu ben de bilmiyorum. Hangi partilerin seçime katılacağı Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. maddesinde bellidir. Bu şartları hangi partilerin yerine getirdiği konusunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kayıtları isteyeceğiz. Gerekli incelemeleri yapıp hangi partilerin seçime katılacağını belirleyeceğiz. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin aynı gün içinde yapılacağı için biz de takvimi buna göre hazırlayacağız.”

Güven’in açıklamasına sosyal medyadan pek çok tepki geldi. Öne çıkan yorumlardan bazıları şöyle

s-10ee7cc9b78f646489f5af32298741816c1473

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın