rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yazarlar Galatasaray-Kardemir Karabükspor maçını yorumladı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

LEVENT TÜZEMEN: Ciddiyet…

Hakem Alper Ulusoy’un uydurma penaltısıyla skor 2-2’ye geldiğinde dakika 84’tü. Önce 

Galatasaraylı oyuncular kendilerine, “Biz Karabük önünde nasıl bir haldeydik?” diye sormalılar… Hiç bir maç kağıt üzerinde kazanılmıyor. Taraftarlar “4 atarız, 5 atarız” zihniyetindeydi. Galatasaraylı futbolcular da gala gecesine çıkmış rahatlığındaydı. Bu sezon Türk Telekom’da Galatasaray’ı hem fizik olarak hem mücadele olarak zorlayan ilk ekip Karabük oldu. Başta Belhanda olmak üzere birçok oyuncu pas verme konusunda çok laubali idi. Özellikle Galatasaraylı oyuncuların kaptırdığı topları, aç kurt gibi bekleyen Karabüklü oyuncular hemen hızlı hücuma taşıdı.

90 dakika boyunca Karabük, Galatasaray’ı bekledi kontrayı kovaladı. Hücumu forse eden ise hep Galatasaray’dı. Ancak final paslarında başta Rodrigues olmak üzere Karabük kalesi önünde yaşanan pozisyonlarda özellikle 

Gomis’e gol attırmaya çalışmaları çok büyük hataydı. Yani Galatasaraylı oyuncular sahada Karabük yokmuş gibi oynamaya çalıştılar. Yedi gole imza koyan Gomis’in Bursa maçı dahil iki haftadır ayakta duracak gücü yoktu. Ama yıldızların ne yapacağını kestiremezsiniz. Fransız yıldız da Maicon’un attığı galibiyet golüne katkı sağladı. Feghouli, Belhanda ve Rodrigues üçlüsünün ısrarla kendilerinin gol yapabilecekleri pozisyonlarda Gomis’e pas vermeleri Galatasaray’ın farkı arttırmasını engelledi.

Maicon hakemin uydurma penaltısına “Ben yapmadım” diyerek uzun süre itiraz etmişti. Galatasaray seyircisi de 2-2’den sonra takımını ileri iten müthiş bir tezahürat ortaya koydu. Bu destekle maçı bırakmayan Galatasaray, Karabük’ün üzerine yüklenirken sonuca itiraz eden, teslimiyetçi bir ruh sergilemeyen Maicon ileri çıkıp golü atarak, Galatasaray’ın kazanmasını sağladı. Galatasaraylı oyuncular, galibiyete rağmen dünkü maçtan ders çıkarmalı ve kafalarında “küçük takım, büyük takım ayrımı” yapmamalıdır. Eğer rakibi küçük görürsen her zaman Maicon gibi bir oyuncu çıkıp seni korku tünelinden alıp, galibiyete taşıyamaz. Futbolda başarının anahtarı ciddiyet, ciddiyet, ciddiyettir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın