rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yaşamını Eğitime Adayan Bilim İnsanı Unutulmadı: Türkan Saylan 9. Ölüm Sene Dönümünde Anılıyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında mezarı başında anıldı. Saylan’ın Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarında düzenlenen anma törenine, ÇYDD yöneticileri, dernek üyeleri, derneğin ‘Kardelen Projesi’ kapsamında eğitim görebilen öğrencileri ve arkadaşları katıldı.

Törene katılan vatandaşlar Saylan’ın mezarını çiçeklerle süsledi.

s-c9f3cfd6c4604234ccd6ba55be4a9c9e1e9b4c Bağımsızlık muhaberi Fırat Alkaç’ın aktardığı bilgiye takriben ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, anma töreninde yaptığı konuşmada “Türkan Saylan’ı 9 sene önce burada toprağa vermiştik. Özlemi ve anısı hiç unutulmadı. Türkan Saylan’ın özellikleri bizi her yıl burada birleştiriyor. Yüreğinin sesi ile aklını en güzel şekilde birleştirmeyi başaran bir insandı. İnsanların derdine tedavi arayan, elini uzatana elini uzatan, hiç kimseyi boş çevirmeyen, dokunduğu herkese sevinç veren bir insandı. Bu insanın değerini bizler ve bu toplum biliyor. Türkan Saylan, cüzzamlı hastalar ve kız öğrenciler için yaptığı çalışmalar Türkiye’de ilkti. Köy köy dolaşarak cüzzam hastalığının çare edilebileceğini halka anlattı. Kız öğrencilerin okuması için elinden geleni yaptı. Kurduğu derneklerde binlerce öğrenci burs aldı” dedi.

Prof. Dr. Saylan ölüm yıl dönümünde sosyal medyanın da gündeminde…

s-9cbf4fb05a7abbdf879ac91924c7c7ac159ec6

17 Ağustos 1999’da Felaketi Yaşayan Bir Gençten Türkan Saylan Hakkında Çarpıcı Bir Hikaye

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın