rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Vücutlarına Et Sararak Gürcistandan Türkiyeye Getirdiler…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Ülkemizde kırmızı et fiyatları malum. Hükümet ithal ve ucuz et formülü ile çözüm bulmaya çalışıyor. Ancak görünen o ki ülkemizdeki et fiyatlarını fırsata çevirmeye çalışan kaçakçıların formüllerine bir yenisi eklendi. Etin kilosunun 5 TL olduğu Gürcistandan vücutlarına et sararak gümrükten geçen kaçakçılar,  X-ray cihazlarına yakalanmadan defalarca Türkiyeye giriş çıkış yapabiliyor.

Yeni kaçakçılık yöntemini Bakan Tüfenkçi paylaştı.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi gümrüklerde yaşanan kaçakçılık yöntemlerini ve alınan önlemleri basın mensupları ile paylaştı. Bakan Tüfenkçi yaptığı açıklamada et kaçakçıların yeni metodunu paylaştı.

Vücutlarına et sararak gümrükten geçiriyorlar.


Hürriyet gazetesinin haberine göre kaçakçılar günde 3 kere Gürcistana giriş çıkış yapıyor ve vücutlarına sardıkları etleri Türkiyeye sokuyorlar.

Kaçakçılar ünlü starı örnek almış.


ABD’li ünlü şarkıcı Lady Gaga, 2010 yılı MTV Müzik Ödülleri gecesinde vücudunu etle kaplayan bir kıyafet giymiş ve dünyada gündem yaratmıştı. Lady Gagayı örnek alan kaçakçılar ise her seferinde bir kişi ile 20 kilogram et getirebiliyor.

X-rayde görülemiyor.


Kaçakçıların bulduğu bu yöntem X-ray cihazları tarafından da tespit edilemiyor. Bakan Tüfenkçinin yaptığı açıklamaya göre Gürcistandaki et fiyatıyla Türkiyedeki et farkı nedeniyle kaçakçılar bu yönteme yöneliyor. Tespit edilmesi zor olan bu yöntem ise gümrük memurlarının sıkı takibiyle tespit edilebiliyor.

Kaçakçıların Lady Gaga yöndemi sosyal medyanın gündeminde…

Lady Gaga Et ve Süt kurumunun yeni reklam yüzü oldu. pic.twitter.com/GM5kpTJ6LJ— Arif (@hunter18653) 15 Kasım 2017Lady Gaga da olsan o et löp löp yenecek— Serdar Demir

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın