rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Veliler Aralıksız Para İsteyen Okul Yönetimine Ayaklanma Etti: ‘Müşteri Yok Öğrenci’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İstanbul Sulgangazi’deki Mehmetçik Ortaokulu velileri, mektep yönetiminin öğrencilerden aralıksız para istediklerini söyleyerek tepki gösterdi. Okulun önünde bir araya gelen veliler “Ticarethane yok mektep, herif değil öğrenci” pankartı açtılar ve imza kampanyası düzenlediler. Müdürün şikayeti üzerine okulun önüne emniyet güçleri gelirken üç veli ve üç hoca gözaltına alındı. 

s-e6ed8ab37f2b44e533e0886c2f65a8c1446f55 İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yunusemre Mahallesinde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu yönetiminin öğrencilerden aralıksız para istemesi, veriler göre protesto edildi.Cumhuriyet’te yer alan habere kadar, en son okulun bahçesine yapılan park için öğrencilerden para istenmesine ayaklanma eden veliler, mektep önünde imza standı açtı. “Ticaret yok okul, herif değil öğrenci” pankartı açarak imza toplayan veliler, “Oyun parkı değil, eğitim istiyoruz” ve “10 TL için çocuklarımın özgürlüğü kısıtlanamaz” dövizleri taşıdı. Müdür yardımcısına seslenen veliler, “İbrahim Demir dıştan” ve “Müdür istifa” sloganları attı.

“10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş”

s-d65bf88473c03c06ce52e6c61cf159de582f4c Bir veli “Okul müdürü çocuklarından sürekli para istiyor. Oyuncak küskün ve 10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş” diyerek tepkisini dile getirdi. Diğer bir veli de “Yeter bundan böyle canımıza tak etti. Mektep mu ticarethane mi” sözleriyle ayaklanma etti.Başka bir veli ise, “Devlet okullarından sürekli çocuklarımızdan para isteniyor. Ne bir eğitim ne de kültürel anlamda bir katkısı olmayan oyun parkı, yolculuk istemiyoruz. Ailelerin bu şekilde sömürülmesini istemiyoruz. Burası devlet okulu, buraya çocuğunu gönderen insanların alım gücü kesin” diyerek mektep yönetimine tepkisini gösterdi.

Okulun önüne panzerler ve TOMA geldi

s-56aecb16f22baf71e5421eea80b9c81db81d28 Tepkiler üzerine okul müdürü güvenlik güçlerini okula çağırdı. Dört panzer ve bir TOMA mektep önüne gelerek önlem aldı. Müdürün, eylem yapan veliler ve öğrenciler hakkında soruşturma başlatacağını söyleyerek kalabalığı dağıtmak istediği, okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in Okul Aile Birliği üyeleri ile görüştüğü, velilerin müdürün görevden alınması talebine ise olmusuz cevap verdiği öğrenildi.

Üç hoca ve üç veli gözaltına alındı

s-2d7b30204a8bc4d7a8b3ee6f0c76e5120a8ae7 Velilerin okul önünde yaptığı protestonun arkasından üç hoca ve üç öğrenci velisi gözaltına alındı. Öğretmenlerin velileri organize ettiği gerekçesiyle müdür göre ihbar edildikleri ileri sürüldü. Avukatların Gazi Polis Merkezine giderek öğretmenlerle görüşmek istediği; ama görüştürülmediği açıklama edildi. Avukatlara nezaret gerekçesi hakkında herhangi bir bilgi de verilmediği bildirildi.Veliler topladıkları imzaları Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecek.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın