rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Tepkilere Niçin Olmuştu: Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ‘Kadın Pilot Alınmayacak’ İddiasına Tekzip

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bugün bir takım gazeteler ve sosyal medyada yayılan haberlerde Türk Hava Kuvvetleri’nin bundan sonradan bayan pilot almayacağı bahis edilmişti. Paylaşılan haberlerde, “Türk Hava Kuvvetleri, 83 sene sonradan kadın pilotlara kapıyı kapattı. Hava Kuvvetlerine dış kaynakta pilot adayı alacak. Fakat tatbik için ‘erkek’ şartı getirildi ve kadınlara kapı kapandı” ifadeleri yer alıyordu.

Tepkilere niçin olan durum bir takım gazeteler kadar gündeme getirilmişti.

s-53129a553fd9ed1997122ab94635b86387593d

Haber sonrası sosyal medyada sert yorumlar yapıldı…

Ortaya atılan iddialara ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaynaklarından tekzip geldi

s-0483ff1f355c44ea8b411676b7076c5b5b95b6T24’ün sorusu üstüne Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaynakları göre yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:”Bu sene içinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda temin var. Birincisi Hava Harp Okulu’nun birinci sınıflarına yani hazırlık sınıfına olan tedarik. Buraya 4 tane hanımefendi temin ettik. Bunlar 5 yıl sonradan teğmen olarak mezun olacaklar ve pilot da olabilecekler. Herhangi bir can sıkıntısı değil. İkincisi şu anda hâli hazırda Hava Harp Okulu 4. sınıfları da teğmen olarak mezun ediyoruz. Üçüncü sınıflara da 6 kişi temin ediyoruz. Onun da kılavuzu bugün yarın çıkacak. Yalnızca dış kaynaklı temin edeceğimiz mühendislik kaynaklarına 15 Hafta daha sonra kısa bir askeri eğitim alacakları için hanımefendi tercih etmedik”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın