rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Teknik Direktör Üzülmez: “Bu ekip korunsaydı Süper Lig’den düşmezdi”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, hakemlerin Rizespor maçını yönetmeye gelirken ‘Acaba kusur yapacak mıyım’ düşüncesi içerisinde olduğunu dile getirerek üzerilerindeki baskıyı atmalarını istedi.

Üzülmez, ulusal maç arası dolayısıyla bahşedilen iznin arkasında İstanbulspor karşılaşması için Mehmet Cengiz Tesisleri’nde başladıkları hazırlık öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, sıralamaya baktıklarında zirvede olan takımın Çaykur Rizespor olduğunu söyledi.

“Evimizde yaşadığımız kolay puan kayıpları bizi üzüyor”

Son oynanan Adanaspor karşı kaybedilen 2 puanın kendilerini üzdüğünü dile getiren Üzülmez, özelikle iç sahada oynadıkları maçlarda kaybettikleri çok basit puanların bulunduğunu açıklama ederek, “Evimizde yaşadığımız basit puan kayıpları bizi üzüyor. Genele baktığımız zaman zirvedeyiz. Özellikle son oynadığımız Adanaspor maçında bize aleyhinde fazla ayrı motivasyon içerisinde olan takımlar var. Her şeye karşın kazanmamız gereken maçlardı bu maçlar. Deplasmandaki başarımızı iç saha maçlarında gösteremedik. Oyuncularımız da üzgün. İç saha maçlarındaki puan kayıplarından nedeniyle onlar da azıcık mantalite anlamında bitap olmaya başladılar” dedi.

“Ben kendi takımımla ilgili tekrar tekrar özeleştiride bulundum fakat çok fazla polemik oluşturmak istemiyorum”

Ulusal maç arasının kendileri için fazla önemli olduğunu belirterek bu arayı çok iyi değer biçmek istediklerini ifade eden Üzülmez, “Milli maç aralarında takımımız üzerindeki mantaliteyi ortadan kaldırıp İstanbulspor maçına en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Zorlama bir lig. Ben kendi takımımla ilgili daima özeleştiride bulundum ama çok artı polemik meydana getirmek istemiyorum. İki maç şampiyon takımların kendilerini kazanan olarak duyuru etmesi, en iyi futbolu kendilerinin oynadığını söylemesi açıkçası bizleri üzüyor. Biz her rakibimize hürmet duyduk. Kendi içimizde en iyisini nasıl yapabiliriz düşüncesi ve anlayışı içerisinde şimdiye dek geldik. Türkiye’de son 13 maçta 1 mağlubiyet bölge 3 tane ekip var. Bunlardan birisi de Çaykur Rizespor’dur. Biz başarılı olmamıza rağmen mütevazı bir şekilde önümüze bakmaya çalışıyoruz. İki maç kazanan takımlara baktığınız vakit güya başkasının futbolu iyi değil, kendi futbolunun iyi olduğunu söylüyorlar. Her şeye rağmen Çaykur Rizespor’un hedefleri bellidir. Bu hedefler doğrultusunda sonuca ulaşacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. hemen zirvedeyiz. Sezon sonunda bu takım ligi zirvede bitirecektir” diye konuştu.

“Çaykur Rizespor takımı eğer birileri göre idare edilseydi, korunsaydı son maçta küme düşer miydi?”

Hakemlerle ilgili konuştuğunda yanlış anlaşıldığını dile getiren Üzülmez, hakemlerin Rizespor maçını yönetmeye gelirken zorlama altında geldiklerini sözlerine ekleyerek “Kalan 6 haftada hakemlerle ilgili konuştuğumuzda da halk müziği hatalı anlayabiliyor fakat hakemlerin kamuoyu gözündeki ’Çaykur Rizespor korunuyor’ intibası çok kötü. Çaykur Rizespor takımı korunuyor düşüncesi hakikaten fazla çirkin bir söylem. Bir şeyi korumuyorum ben arkadaşlar, hakemlerle ilgili hiçbir yardımım da değil. Hiç kimsenin bana gelip de basit bir şekilde penaltı verdiğini de görmedim. Benden önce görmedim bundan sonradan göreceğimi de zannetmiyorum. Hakem hocalarıma şunu söylemek istiyorum, benim maçlarımdaki o rahatlığı her maçta göstermelerini istiyorum. Çaykur Rizespor maçlarına geldiklerinde bir defa o üzerilerindeki baskıyı bir ortadan kaldırsınlar. Nasıl olsa Çaykur Rizespor takımı diye bir şey olabilir mi? Çaykur Rizespor takımı zaten korunsaydı, bu ligde küme düşer miydi? Çaykur Rizespor takımı eğer birileri tarafından yöneticilik edilseydi, korunsaydı son maçta küme düşer miydi? Buradaki emeği hiç kimse konuşmuyor, dışarıdaki intiba, Çaykur Rizespor takımı hakemler göre korunuyor. Hadi canım, bu kadar basit mi bu işler? öyle çalışalım, oyuncuları motive edelim, dışarıda maç kazandığımızda ‘İyi takım, bu ekip çıkar’. Ne iyi takımlar gördük bu ligde. Hakemler hemen Çaykur Rizespor takımına gelirken acaba hata yapacak mıyım düşüncesi içerisinde” şeklinde konuştu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın