rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Suudi Kraliyet Ailesi, Cemal Kaşıkçı’nın Ailesine Başsağlığı Diledi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Suudi Arabistan Kralı Selman ile Veliaht Prens Bin Selman, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ailesine başsağlığı diledi. Suudi Arabistan, 2 Ekim’de İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü yönünde iddiaları 18 gün sonradan kabul etmişti. 

s-8cd8bb4208f26e37d4a10b4f6d05a1759e7d46 Suudi Arabistan haber ajansı SPA’ya kadar, Kral Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah’ı telefonla arayarak taziyede bulundu.

Kaşıkçı, 2 Ekim’de gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğu’ndan yeniden çıkmadı.

Kayıp Gazeteciden Hâlâ Haber Değil: Suudi Arabistan Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı –

Reuters’a konuşan Türk yetkililer Kaşıkçı’nın “sorgulandığını, acımasızlık gördüğünü, öldürüldüğünü ve cinayetin planlı olduğunu” açıkladı. Ama Suudi Arabistan bu iddiaları reddetti.

Reuters: ‘Türk Polisi Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Öldürüldüğünü Düşünüyor’ –

Suudi Arabistan’ın Ankara büyükelçisi, kayıp gazeteci Kaşıkçı ile alakalı olarak iki kez Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Erdoğan’dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: “Konsolosluk Yetkilileri ‘Buradan Çıktı’ Demekle Kendini Kurtaramaz” –

Öte Yandan dış basına, peşi sıra yeni iddialar yansımaya devam etti.

i.cnnturk.coms-4512f3c95080a494338319c53bbf634f70316eAP haber ajansının ismi açıklanmayan bir Türk yetkiliye dayandırdığı habere kadar, konsoloslukta yapılan incelemede cinayete dair izler bulundu. CNN International, Suudi Arabistan’ın, Kaşıkçı’nın “yanlış dışarı giden bir sorgu sonucu öldüğüne” dair bir tanımlama hazırlığında olduğunu ileri sürdü.NYT ve Washington Post, Kaşıkçı’nın öldürülmesinde rolü olduğu düşünülen bir takım kişilerin kimliğinin tespit edildiğini öne sürdü. Wall Street Journal gazetesi, Kaşıkçı’nın konsolosun gözleri önünde öldürüldüğünü iddia etti.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi, konsolosluk binasının kapılarını Reuters ajansına açtı ve “Kaşıkçı burada yok” dedi.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ‘ortadan kaybolması’ ile ilgili Suudi ve Türk yetkililer karşılıklı egzersiz grubu oluşturdu.

Ortak Heyet ve Olay Yeri Inceleme Binaya Girdi: Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda Neler Oldu? –

Soruşturma sürerken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Başkonsolos Uteybi, 15 Ekim günü saat 17.00’de Atatürk Havalimanı’ndan kalkan tarifeli uçakla ülkesine döndü.

Dış Basında Yeni İddialar ve Cemal Kaşıkçı Soruşturmasında Son Koşul: ‘Suudi Başkonsolos Görevden Alındı’ –

Ve 18 gün sonradan Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın “konsolosluk içinde yaşanan arbede” neticesinde öldüğünü duyurdu.

Suudi Arabistan Devlet Televizyonu: ‘Cemal Kaşıkçı Konsolosluk İçinde Yaşanan Arbede Neticesinde Öldü’ – Suudi Arabistanlı yetkililer, olayla ilgili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını,  5  Suudi yetkili de görevden alındığını duyurdu.Ancak yapılan açıklamada Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğu konusunda bilgi vermedi.

Polis incelemelerini sürdürüyor…

Reuters: ‘Türk Polisi Cemal Kaşıkçı’nın Cesedini Belgrad Ormanı ve Yalova’da Arıyor’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın