rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Sosyal Medyada ‘Atatürk’e Hakaret’ ve ‘Çocuk İstismarı’ Soruşturması: İki Kişi Tutuklandı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Sosyal medyada paylaşılan “Atatürk’e hakaret ve çocuklara karşın istismar” görüntüleri infial yarattı. İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade ve Yargı Bakanı Abdulhamit Gül konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Atatürk’e hakaret eden 16 yaşındaki Y.S. ile görüntüyü çeken 17 yaşındaki H.Ç., sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 

İzmir’de, ‘Gaga Bulut’ lakaplı kişi, para karşılığında iki erkek çocuğu öpüştürmüş ve bu görüntüleri YouTube hesabından paylaşmıştı.

s-36b66ac1ef73b021cab9b45cc7b89202b86b19

Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada şipşak yayıldı ve tepkilere neden oldu. Çok sayıda yurttaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı ve tepkilere neden oldu. Çok sayıda vatandaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı ve tepkilere neden oldu. Çok sayıda vatandaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.s-995f38750d6f5cbec257a0627326a8b8deacf4 DHA DHA, İzmir muhabiri Taylan Yıldırım’ın aktardığı bilgiye göre, sosyal ağ fenomeni olarak tanıdık ‘Gaga Bulut’ lakaplı şahıs, “müstehcenlik suçu” işlediği gerekçesiyle gözaltına alındı ve ifadesi gücüne gitmek üzere Emniyet’e götürüldü.

Tepkilere neden olan bir diğer video: Son zamanların popüler internet uygulaması Tiktok’ta skandal bir video paylaşıldı.

s-d8a7440c0fae6874973914c397798d4a1e4292 Videoda @yusufsaba’ isimli bir kullanıcının Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün karşı hakaretler ettiği ve büste vurduğu görüldü.

Bakan Soylu, sosyal ağ üzerinden bu şahısların gözaltına alındığını duyurdu

Bakan Soylu, “Atatürk’e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyunu saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de soruşturma açıldığını açıkladı ve ekledi: “Yargımız, bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir”

Tutuklandılar

s-2e161908617ec2f3dd52b53c072d5ee6836511Atatürk’ün büstüne hakaret ederken çektirdiği videoyu sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaşan 16 yaşındaki Y.S. ile görüntüyü çeken 17 yaşındaki H.Ç., sevk edildikleri Gebze Adliyesi’nde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın