rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Son Anda Yetiştiler: 14 Yaşındaki Kız Çocuğu Gelen İhbarla Evlendirilmekten Kurtarıldı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Adana’nın Seyhan ilçesinde 14 yaşındaki bir kız çocuğu evlendirilmekten son anda kurtarıldı. K.A. adlı kız çocuğunun İ.G. (23) ile evlendirileceği ihbarını alan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Çaba Derneği üyeleri, polise bildirdi. Derneğin avukatlarıyla birlikte polis, düğünde gelinlik giydirilen çocuğu kurtardı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, K.A.’yı devlet korumasına aldı. Baba ve damadın ise özgürlük bırakıldığı öğrenildi. 

s-20c8731e197964260199da4899b029671e8f85 Merkez Seyhan ilçesine ast Güzelevler Mahallesi’nde 14 yaşındaki bir kız çocuğu evlendirilmekten son anda polis müdahalesiyle kurtarıldı. UCİM İl Sorumlusu Avni Yiğit Göksu, Mor Dayanışma Platformu tarafından kendilerine ihbar geldiğini belirterek şöyle dedi:

“Ucu ucuna yetiştik”

“Ucu ucuna yetiştik”“Ucu ucuna yetiştik”

“Mor Dayanışma Derneği’nin Adana il temsilcisinden dün saat 3 gibi bir ihbar aldık. Bu ihbar üzerine önce kendi ekiplerimizle nasıl bir yol izleriz diye paylaştık. Adana’daki üyelerimizle ‘çocuk gelin ihbar hattı’ olan 183’ü arayarak, ihbarda bulunduk. Düğünün durdurulmasına karşın kolluk kuvvetlerinin müdahalesi oldu. Bu müdahale sonucunda bu kızımızı devletimiz göre koruma altına aldı. Gözaltına alınan babası ve damadın gece geç saatlerde özgürlük bırakıldığını öğrendik. Bunları önlemek için biz tekrar tekrar sesimizi çıkartabildiğimiz dek araştırmalar yapacağız. Ve biz bu çocuğu devlet koruması altına alıp babanın ve damadın en ağır şekilde suç oluşturan almasına karşın çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Biz ucu ucuna yetiştik. İhbar bize saat üçte geldi. Nikah saat dört buçuktaydı. 1 saatte bir kızımızın hayatını kurtarmak için canla başla uğraş ettik. Umudumuz kızımızın kendi istediği gibi hayatını sürdürmesi” 

Bergüzar Korel karşı çıktı

s-8392e1f89bbf50d29b2bd9c4db58239cbb019bSosyal medyada paylaşılan olaya, ünlü oyuncu Bergüzar Korel de karşı çıktı. Korel paylaşımında, “Çocuk gelin yoktur; istismar edilen, zor kullanarak evlendirilen çocuk vardır. Gürültüsüz kalmayın, bu çocuklar hepimizin, biz sahip çıkacağız, başka yolu değil” ifadelerini kullandı.

2018 yılı başında benzer bir durum Mardin’de yaşanmıştı. Evlendirilmek istenilen 14 yaşında bir kız çocuğu gelen ihbar üzerine son anda kurtarılmıştı

Zorla Evlendirilmekten Son Anda Kurtarıldı: 14 Yaşındaki Kız Çocuğu Korumaya Alındı, Aileler Gözaltında

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın