rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Soma’da Yusuf Yerkel Tarafından Tekmelenen Madenci Konuştu: ‘Tek Bir Telefonla Özür Olmaz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

4 yıl önce 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma faciası sonrasında yapılan protestolarda bir madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, geçtiğimiz günlerde sosyal ağ üzerinden tekmelediği madenci Erdal Kocabıyık’tan özür dilediğini ve affedildiğini açıklamıştı. Yerkel’in açıklamasından sonra konuşan madenci Kocabıyık, özrü kabul etmediğini ve Yerkel’i her zaman aramasına rağmen telefonlara çıkmadığını söyledi. 

Yusuf Yerkel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada özür dilediğini ve günah keçisi bildiri edildiğini söylemişti

4 Sene Daha Sonra Gelen Özür! Soma’da Madenciyi Tekmeleyen Yusuf Yerkel ‘Günah Keçisi Duyuru Edildim’ Dedi –

‘bir defa telefon etmekle bu meslek bitiyorsa, işlenmiş’

s-bcb790b6ee86025419bd844d944e17cbf6d743 Cumhuriyet gazetesinden Hakan Dirik’e konuşan Erdal Kocabıyık, Yerkel’le sadece bir kez görüştüğünü, işsiz olduğu dönemde telefonlarına bile çıkmadığını söyledi. Yerkel’in özrünü kabul etmediğini söyleyen Kocabıyık, “Halen üzgünüm, kalbim kırık. bir kere telefon etmekle bu meslek bitiyorsa, tamamlanmış” dedi.

“Telefonlar çıkmadı ‘toplantıdayım’ dedirtti”

s-d0722e966052d129632884162683dec9b73d59 Olaydan sonra çıkan fotoğrafları nedeniyle Soma’da kimsenin ona iş vermediğini söyleyen Kocabıyık, şöyle devam etti. 

“Tekme fotoğrafının yayımlanmasından daha sonra Soma’da kimse bana meslek vermedi. Kara listeye alındım. Kaç defa yardım için telefon ettim, hiçbirine çıkmadı. Her Zaman ‘Toplantıdayım’ dedirtti. O zaman Ankara’da görevdeydi. Ben de işsizdim. Bir yardımı olmaz mıydı? Takviye istediğimde ilgilenmedi”

‘O tekme yalnızca bana yok, tüm madencilere atıldı’

s-0244fdd37e7502c026b7e7aec386417edbd56c Başbakanlık’ın araçlarına zarar verdiği iddiasıyla cinayet alan Kocabıyık, hakkında “provokatör” suçlamasıyla haber yapanlara açtığı davadan da olumlu sonuç alamadığını söyleyen Kocabıyık, “adalet” hakkında konuşmak istemediğini söyleyerek devam etti:

“Ben gariban bir insanım” diyerek “Davalar daima bizim aleyhimize dönüyor. O yüzden çok artı konuşmak istemiyorum. Tek bir telefonla özür olmaz. O tekme sadece bana değil, tüm madencilere atıldı.”

Kocabıyık’ın Yerkel’in özrünü kabul etmediğini açıklaması sosyal medyanın da gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın