rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

‘Silahlı Terör Örgütüne Yardım’ Suçlaması: CHP’li Eren Erdem Tutuklandı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP Parti Meclisi Üyesi ve CHP’nin 25-26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem, dün gece Twitter’dan gözaltına alındığını duyurmuştu. Ankara’da gözaltına alınan, Emniyet’teki işlemlerinin gerisinde sabahtan saatlerinde İstanbul’a götürülen ve İstanbul Yargı Sarayı’nda hâkim karşısına meydana çıkan Erdem tutuklandı.

Erdem mesajında “Lahza itibariyle gözaltına alındım. Gerekçemi bilmiyorum. Polisler göre evimin önünden gözaltına alındım. Kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

s-17852d3b7dd86761271e56e16c59027688b820

CHP’nin PM üyelerinden Necati Yılmaz, attığı iki tweet ile konuya ilişkin şu bilgileri verdi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise durumu ‘düşman ceza hukuku’ diye yorumladı.

CHP’li Barış Yarkadaş’ın Twitter’dan duyurdu: Savcı Erdem için tutuklama talep etti.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski İstanbul vekili Eren Erdem çıkarıldığı İstanbul 35. Ağır Canice Mahkemesi tarafından tutuklandı.

s-ad07acd6643f52d2cd43876f7813586d1d5b55 İstanbul Başsavcılığı, Erdem hakkında  ‘FETÖ/PDY’ örgütüne yardım suçlamasıyla 22 yıla değin hapis talebiyle iddianame hazırlamıştı.İddianamede Erdem, “Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte kasıtlı olarak ve can atarak yardımcı olmak”, “Kuytu tanığı deşifre etmek” ve “Soruşturmanın gizliliğini ihlal” ile suçlanmış ve 9,5 yıldan 22 yıla dek hapsi istenmişti. Erdem’in 22 Mayıs’ta Atatürk Havaalanı’ndan Almanya’ya gidişi bu dava dahilinde konan yurt dışı yasağı gerekçesiyle engellenmişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın