rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Şekersiz Çay Güzellemesi Yapanla Kapışır! Çakmak Yerine Kibrit Kullanan İnsanların 13 Özelliği

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kibritin de kibrit kullanmanın da ayrı bir estetiği olduğunu kabul edelim ama çakmağın sağladığı kolaylığı ve rahatlığı kibritin sağlayamadığı da bir gerçek. Buna rağmen kibrit kullanan ve güzellemesini yapanla da illa ki karşılaşmışsınızdır.O halde kibrit kullanan insanların 13 özelliğine biraz yakından bakalım…

1. Çakmak, kibritten daha önce icat edilmiş olsa da kibrit kullanan insan gelenekselcidir. Eski usul takılmayı sever.


Kibritin ayrı bir ağırlığı vardır, kolaycılığı sevmez çünkü emek gerektirir.

2. Bu yüzden de bir bastı mı yanan çakmaklar yerine uğraş gerektiren kibriti tercih ettiği için sabırlıdır, sakin yapılıdır.


Kibriti hem yakmanın ayrı bir zahmeti hem de onu söndürmeden tutabilmenin ayrı bir zahmeti vardır. Acele etmeden ağır ağır hareket etmek gerekir kibriti başarılı bir şekilde yakmak için.

3. Çayı şekersiz içen insanların sahip olduğu gurur kibrit kullanan insanda da mevcuttur.


Hani o çayı şekerle birlikte getirilince şekere el bombası muamelesi yapıp oraya buraya fırlatan şekersiz çay içen insanlar gibi kibrit kullanan insanlar da bu aktivitelerinin sonuna kadar arkasındadırlar, sonuna kadar da savunurlar. Kendilerine asla çakmak uzatma cesareti gösteremezsiniz.

4. Zira onca çakmak kullanan insan içerisinde kibrit kullanarak nadide bir değer olduğu kanısında olup sık sık övgü beklerler.


“Vay aşırı şekiiiil” falan demeniz gerekebilir arada. Amaaan siz de yani deyiverin canım ne olacak sanki…

5. Fakat ne yazık ki dünya üzerinde kibrit kullanan tek insan olduklarını düşündüren hareketleri yüzünden pek çok eleştirinin de hedefi olurlar.


Yani evet sonuçta kibriti siz icat etmediniz. Ettiniz mi yoksa?!?!?!?!

6. Sürekli çakmak kaybetme gibi bir dertleri yoktur. Çakmak mafyalarına karşı her daim başları dik dururlar.


Belki de sırf bu dertten muzdarip olduğu için kibrit kullanmaya başlamıştır?!?!!!

7. Aynı şekilde çakmak yürütmekle suçlanmazlar hiçbir zaman. Çakmak tarzları değildir çünkü. 😉


Bir masada çakmak kaybolmuşsa, biri bilerek ya da bilmeyerek onu cebine indirmiştir muhakkak, buharlaşıp uçacak değil ya? Kibritlinin böyle bir derdi yoktur ama almışsa bile kimse ondan şüphelenmez. 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın