rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Şeker Komasında Hayatını Kaybeden Dilara’nın Doktoru: ‘Parasızlıktan Muayeneye Gelemiyordu’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Şeker komasına girerek önceki gün hayatını kaybeden 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu’nın ardından, genç kızın doktoru olduğu öğrenilen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Belli Başlı Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, sosyal ağ hesabından yorumlama yaparak, genç kızın ölümüyle ilgili acı gerçeği paylaştı. Prof. Dr. Arslanoğlu, Dilara’nın ailesinin maddi imkânsızlıklar nedeniyle kendisini kontrole getiremediğini söyledi.

s-ba638f7c06ff1638e569cbebbec402d0569070 Devrek’in Eğerci köyünde yaşayan lise öğrencisi Dilara Kilcioğlu, bir süredir şeker hastalığı rahatsızlığı nedeniyle Düzce Üniversitesi Araştırma ve Başvuru Merkezi’nde çare görüyordu. Önceki gün gece evinde rahatsızlanan ve şeker komasına girdiği saptama edilen Dilara Kilcioğlu, kaldırıldığı Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Durumu Kullanım ve Araştırma Merkezi’nde hayatını kaybetti. Dilara Kilcioğlu, bugün öğle namazının gerisinde kılınan cenaze namazı sonrası aile mezarlığında toprağa verilirken Kilcioğlu’nun ölümü yakınlarını yasa boğdu.

Doktoru tanımlama yaptı

s-da3f030c40d1ad176b972ae3f16d97186b3412 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Belli Başlı Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu da sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda Dilara Kilcioğlu’nun kendi hastası olduğunu söyledi. Dilara Kilcioğlu’nun vefat haberini üzüntüyle öğrendiğini açıklayan Prof. Dr. Arslanoğlu, genç kızın fiziksel olanaksızlık nedeniyle kontrollerine gelemediğini belirterek, şu açıklamada bulundu:

“İsveç’te yüzde 95 sensör kullanırken, bizde yüzde kaç yol parasından kontrole gidemiyor?

s-b1c52144433268b1427d48a052023e28ed87c3 “İçim acıyarak paylaşıyorum. Evet, bizim hastamızdı. Lakin evet, bir yıldan fazladır görmüyorduk. Lakin altın kalpli bir babacığı vardı ve anneciği. İster miydi onlar kontrolleri aksatmayı. Ama basit mıydı iki kızı (ikisi de diyabet) okutmak, büyütmek, evermek, üretken bir yurttaş gerçekleştirmek. O babanın ve annenin çocuk gözleri, çökmüş omuzları. Ablanın gölge düşen gelinlik hayalleri. İnanamıyorum, güvenmek zorundayım. Türkiye’nin gerçeği. İsveç’te yüzde 95 algılayıcı kullanırken, bizde yüzde kaç yol parasından kontrole gidemiyor? Ben yazdım, yazdım, yazdım. Daha öğreneli 15 dakika oldu. Bilmiyorum iyi mi ettim? Doğru mu dedim? Acilen gidip gözyaşı dökmek istiyorum.”

İşte Prof. Dr. Arslanoğlu’nın yaptığı o paylaşım:

s-48146d952ee9465f19383c5e4fe361c5fb0b98

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın