rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Seçime Kan Bulaştı: İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz Öldürüldü!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Erzurum’un  Karaçoban ilçesinde, arasında kan davası bulunan iki ailenin fertleri, oy göstermek üzere gittikleri okulun bahçesinde karşılaşınca birbirlerine girdi. Meydana Çıkan silahlı çatışmada, İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile 1 yurttaş daha öldü, 3 birey yaralandı.

s-6d06a63f2cece1ce1890e069194633ffccb8c8 Yeniçağ’ın haberine tarafından, İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’nda oy yararlanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti. İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğrulayarak Durmaz’ın naaşının şimdi hastaneye getirilmekte olduğunu belirtti.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı da sosyal ağ hesabından olayı doğruladı.

İYİ Parti genel başkan yardımcı Ümit Özdağ da Durmaz’ın öldürüldüğünü sosyal medya hesabından duyurdu

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, olayın iki aile arasındaki husumetten çıktığını açıkladı

İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu: “Ölü sayısı şu lahza 2”

s-fe40a4562ab50499c39760c218d2e4b402e389DHA’da yer alan habere kadar, olayla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu, “İlçe başkanımız ile muhalif husumetli. Oy faydalanma esnasında mektep önünde aleyhinde karşıya geliyorlar. Çatışma başlıyor. Karşısında taraftan da ölen var bizim ilçe başkanımız da rahmetli oluyor. Şu an ölü sayısı 2. İlçe başkanının cenazesi otopsi için Erzurum’a getirildi. İki aile de büyük aileler, aşiret. İlçede geniş güvenlik önlemi var. 4 yıl önce muhalif ilçe başkanının babasını vurup, rahmetli etmiş. Ondan nedeniyle husumet var. Bu husumetten dolayı devlet bunları başka bir tarafa yerleştiriyor. Oy için bunlar yeniden bir araya gelmiş. Çatışma çıkıyor. Başkanımız 50 yaşlarında evli, çocukları var” diye konuştu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın