rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Samsun Esnafından ‘Ekonomi Dersi’: ‘Türk Parası ile Çalışıyoruz, Dolar Çıksın Bin Liraya Umurumuzda Değil’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Samsun’da bir grup esnafın, dolar kuruna ilişkin yorumları sosyal medyada gündem oldu. Ekonomiden hoşnut olduğunu belirten ve BBC Türkçe mikrofonlarına “Çıksın bin liraya, umurumuzda yok” diyen esnaf ekledi: “Nakliyeye vesaire tabii yansıdı ama biz de müşteriye yansıttığımız için bizi fazla etkilemiyor”

BBC Türkçe Samsun’da seçmenin nabzını yakalamak için bir sokak röportajı gerçekleştirdi.

s-7e21762a57f22d3b9412b1a8d28eacd5d4e337 Aylin Yazan’ın dolar kuru ile ilgili sorusuna esnaf “Derhal biz Türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi artı etkilemedi. Çıksın bin liraya bizim umurumuzda değil” dedi. Nakliye gibi giderlerde dolar/TL yükselişinin etkin olduğunu hatırlatılması üstüne aynı esnaf, “Nakliyeye vesaire tabii yansıdı fakat biz de müşteriye yansıttığımız için bizi fazla etkilemiyor” açıklamasını yaptı.

‘Bolluk içinde yaşıyoruz’

‘Bolluk içinde yaşıyoruz’‘Bolluk içinde yaşıyoruz’ Bir diğer esnaf da caddenin kalabalığını misal göstererek ‘Artık bereket içinde yaşıyoruz. Herkes benzin fiyatlarından şikayetçi fakat her gün yollara binlerce otomobil çıkıyor. Herkesin alım gücü arttı” ifadelerini kullandı.

Samsun’da ekonomiye ilişkin görüşlerini ifade eden esnaf sosyal medyanın gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın